Joomla! Takımından Son Haberler

Oda Aidatlarını Kredi Kartı İle Web Sitemizden Ödeyebilirsiniz

Sayın Üyemiz,

Oda aidatlarınızı artık https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin güvenli teknik alt yapısı ile 2019 ve geçmiş dönem aidat borcunuzu kredi kartı ile ödemeniz mümkün.

Online tahsilat sayfasına giriş yaptıktan sonra Ayvalık Ticaret Odası'nı seçip üye sicil numaranızı( başına 00 koyarak) ve vergi ya da TC Kimlik numaranızı girerek aidat borcunuzu sorgulayabilir ve ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

15 Temmuz Hain Darbe Girişiminin 3. Yıldönümünde; Unutmadık, Unutturmayacağız

                                                      15 temmuz 2019 -2

Türkiye, 15 Temmuz 2016 gecesi demokrasisine ve hukuk devleti yapısına kasteden hain ve alçakça bir saldırıyı geri püskürterek şunu açıkça göstermiştir: Gücünü sandıktan, yetkisini milletten almayan bir idareyi asla meşru kabul etmeyiz. Demokrasi ve milletin iradesi dışında bir seçeneğe de boyun eğmeyiz.

15 Temmuz hem Türkiye siyaseti, hem de Türkiye ekonomisi için tarihi bir stres testi oldu. Milletin dirayetiyle bu test başarıyla geçildi. Demokrasimiz ve kurumlarımız kaba kuvvete teslim olmayacak kadar olgunlaştıklarını kanıtladı. Devlet içinde illegal örgütlenen FETÖ çetesi ortaya çıkarıldı. Darbe heveslilerine karşı ortaya konan milli direniş sayesinde gelecekte benzer kalkışma girişimi içinde olabileceklerin önüne set çekildi.

FETÖ kaynaklı bu hain darbe girişiminin ortaya çıkmasıyla birlikte, TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak tepkimizi ilk anda ortaya koyduk. Darbe girişimine karşı ilk harekete geçen, ilk inisiyatif alan meslek örgütü olduk. Daha darbe bildirisi okunur okunmaz, gece saat 00:22'de çıktık dedik ki; "Milletin iradesi ve demokrasi dışında hiçbir iradeyi tanımıyoruz. Gün demokrasiye sahip çıkma günüdür".

365 Oda ve Borsamızla birlikte 81 il ve 160 ilçede eş zamanlı olarak darbeye karşı tepkimizi gösterdik. "Demokrasi Vazgeçilmezimiz, Milli İrade Gücümüz, Kardeşliğimiz Geleceğimizdir" dedik. Sonrasında 81 ildeki Odalarımız ve Borsalarımız ilk günden itibaren Demokrasi Nöbetlerinde aktif bir şekilde yer aldı. Ayrıca 15 Temmuz Şehitleri Dayanışma Kampanyasına en fazla katkıyı da TOBB, Odalar ve Borsalar sağladı.

TOBB ve Oda-Borsa Camiası; Demokrasinin, Milletimizin ve Devletimizin Yanındayız

Mustafa Kemal Atatürk'ün "Hâkimiyet, kayıtsız şartsız milletindir" ilkesini şiar edinen TOBB ve Oda-Borsa camiası olarak demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz. Devletimizin yanında, milletimizin emrinde olacağız. Ülkemizin birliğine, kardeşliğimize ve demokrasimize karşı olanların da karşısına dikileceğiz. Çünkü devletimiz ve ülkemiz var oldukça biz de varız. Demokrasi varsa hepimiz varız.

100 sene önce kahraman ecdadımız "Milletin istiklalini, yine milletin azim ve kararı kurtaracaktır" diyerek İstiklal Harbinin adeta ilk kıvılcımını yakmıştı. 15 Temmuz 2016 gecesi aynı ilkeyle ve birlikte hareket eden Türk Milleti bir büyük felaketin önüne geçmiş oldu.

Türk iş dünyası olarak, aynı ruh, aynı inançla çalışmayı sürdürüyoruz. Türkiye'nin dünyanın en büyük ekonomileri arasında yerini almasını ve lider ülke haline gelmesini de, yine hep birlikte çalışarak sağlayacağız.

Tarihe geçen bu destansı demokrasi mücadelesinde hayatını kaybeden milli direnişin kahraman şehitlerine Allah'tan rahmet, kıymetli ailelerine sabırlar diliyoruz, gazilerimizi minnetle anıyoruz.

15 TEMMUZ'DA ŞEHİTLERİMİZİ ANDIK

Ayvalık Kaymakamlığı'nın düzenlemiş olduğu 15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitleri Anma Etkinliği kapsamında Ayvalık Kabristanlığına yapılan şehitlik ziyaretine Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın da katıldı. Şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına sabırlar dileriz.

15 temmuz anma 15 temmuz anma 2

 

MİDİLLİ TİCARET ODASI'NA ZİYARETLERİNDEN DOLAYI TEŞEKKÜR EDERİZ

Midilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Edremit ve Ayvalık Ticaret Odaları ile yaptıkları bir dizi ziyaret sonrasında kendilerini 13 Temmuz 2019 Cumartesi günü Ayvalık Limanından uğurladık. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın 12 Temmuz'da Odamızda gerçekleştirdikleri verimli toplantı dolayısıyla kendilerine teşekkürlerini iletti.

Midilli TO1

MİDİLLİ TİCARET ODASI BAŞKANI VE YÖNETİM KURULU ODAMIZI ZİYARET ETTİ

12 Temmuz 2019 Cuma günü Midilli (Lesvos) Ticaret Odası Başkanı Evangelos Myrsinias, Başkan Yardımcıları Panagiotis Tatakis ve Parakevas Frantzeskos, Finans Sorumlusu Nikolaos Athananis, Danışmanlık Görevlisi Konstantinos Sotirakis Odamızı ziyaret etti.
Kendilerini Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ve Meclis Üyelerimiz karşıladı. Başkanımız Büyükçıvgın yaptığı hoşgeldiniz konuşmasının ardından "Karşılıklı dostluğun ve ticaretin gelişmesi açısından Ayvalık Ticaret Odası olarak bu toplantıyı çok önemsiyoruz. İşbirliğimizin gelişmesi açısından karşılıklı görüşmelerimizin devamını diliyoruz." diye konuştu.
Toplantıda öncelikli turizm komitelerimizin ayrıca diğer meslek komitelerinin ortak toplantılar ile bir araya gelmesinin gerekliliğinden bahsedildi. Beraberce yapılacak çalışmaların iki bölge için de turizm ve ekonomiye katkısı açısından büyük önem arz ettiğinden bahsedildi.
Toplantı karşılıklı takdim edilen hediyelerin ve iyi dileklerin ardından sona erdi.

12 temmuz 1 12 temmuz 2

12 temmuz 3 12 temmuz 4

 

MİDİLLİ TİCARET ODASI YÖNETİM KURULU EDREMİT VE AYVALIK TİCARET ODALARI İLE GÖRÜŞME YAPMAK İÇİN AYVALIK'A GELDİ

11 Temmuz 2019 Perşembe günü Midilli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Evengelos Myrsinias ve Yönetim Kurulu Üyeleri Ayvalık ve Edremit'te bir dizi ziyarette bulunmak üzere Ayvalık'a geldiler. Kendilerini Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz Ali Pehlivan, Osman Özdoğan ve Ayvalık Boyner mağaza müdürü Ufuk Ova karşıladı.
Heyetler arası görüşme 12 Temmuz Cuma günü saat 10:30'da Ayvalık Ticaret Odası Meclis Salonu'nda gerçekleşecektir.

midilli to 2019 1 midilli to 2019 2

 

S.S. BAŞKA BİR OKUL MÜMKÜN EĞİTİM KOOPERATİFİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

11 Temmuz 2019 Perşembe günü Sınırlı Sorumlu Başka Bir Okul Mümkün Ayvalık Eğitim Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri Levent Kahraman, Öznur Kahraman ve Esra Başak Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Başkanımız Büyükçıvgın birlikte projeler yapmanın önemini vurgulayarak başarılı çalışmalarından dolayı ve eğitime yaptıkları katkılardan dolayı kendilerine teşekkür etti.

11 temmuz başka bir okul mümkün

 

AYVALIK BELEDİYESİ 2020-2024 STRATEJİK PLAN ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

10 Temmuz 2019 Çarşamba günü Ayvalık Belediyesi 2020-2024 yılları arası stratejik plan hazırlık çalışmaları toplantısı yapıldı. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın toplantıya katılarak Ayvalık Ticaret Odası'nı temsilen görüşlerimizi dile getirdi. Yapılacak çalışmaların Ayvalık'ımıza iyilikler ve güzellikler getirmesini dileriz.

mustafa büyükçıvgın

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.