Joomla! Takımından Son Haberler

YEREL YARATICI KENT AĞLARININ ROLÜ ORTAK AKIL TOPLANTISI

Değerli Üyelerimiz,

Kasım 2017 tarihinden bu yana, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen, yaratıcılık odaklı kent stratejilerini geliştirmeyi amaçlayarak yola çıkan ve Ayvalık, Bodrum ve Urla yerleşmelerinde yaşanan bağımlı ekonomik gelişme, değişen toplum ve işgücü yapıları, kentlerin sahip oldukları doğal ve geleneksel değerleri bir arada değerlendirerek, kentsel gelişimde ekonomik çeşitliğinin önemini vurgulamayı hedefleyen, 'Yaratıcı Endüstrilerin Gelişiminde Yerel Yaratıcı Kent Ağlarının Rolü' başlıklı proje kapsamında gerçekleştirilecek olan ortak akıl toplantısı, 25 Nisan 2019 Perşembe günü Odamız ev sahipliğinde yapılacaktır.

Katkı vermek isteyen sivil toplum kuruluşları ve üyelerimiz davetlidir.

YARATICI ENDÜSTRİLERİN GELİŞİMİNDE YEREL YARATICI KENT AĞLARININ ROLÜ'

'Ayvalık için Sürdürülebilir Ekonomi Tartışmaları: Politikalar, Araçlar ve Aktörler'

25 Nisan 2019

ATO Meclis Salonu

Saat:14:00-16:00

Ayvalık'ta ekonomik çeşitliliğin sağlanması gerekliliği vurgusu ile kentin mevcut potansiyellerinin etkin kullanılarak sürdürülebilir ekonomik ve ilişkili mekânsal gelişmenin sağlanacağı rasyonel bir kentsel gelişim modeli yaratılabilir mi? nasıl? sorularına cevap aranacak olan oturumda, sektör temsilcileri ve kentsel politika üreticilerinin katılımı ile Ayvalık için yerel dinamikler ve güncel sorunlar üzerinden, gelenekselden yenilikçi ve farklılaşan sektörel/alternatif üretimlere, değişen/dönüşen işgücü yapılarından, yenilikçi süreç ve kapasite (kurumsal-bireysel) yönetimlerine uzanacak tartışmaların, 'kapsayıcı ekonomik büyüme', 'ekonomik çeşitlilik' ve 'sürdürülebilirlik' odağında geliştirilmesi hedeflenmektedir.

'Ayvalık Yaratıcılık Temelli Kentsel Gelişim Stratejileri: Politikalar ve Roller'

25 Nisan 2019

ATO Meclis Salonu

Saat: 16:30-18:30

Tarım ve turizme dayalı Ayvalık ekonomisinden, alternatif, sürdürülebilir ve mevsimsel kırılganlığı olmayan bir yaratıcı ekonomik gelişim modeli üretebilir mi? Kültür tabanlı ekonomik gelişme sağlanabilir mi? sorularına cevap aranacak olan oturumda, yaratıcı sektörlere katkı sağlayan üretim yapıları, organizasyonlar, örgütler ve ilişkili sektör temsilcilerinin katılımı ile kentin doğal ve geleneksel değerleri bir arada değerlendirilerek, alternatif sektörlerin kentteki varlıklarının (işgücü, örgütlenme, katma değer üzerinden) nasıl geliştirilip, güçlendirilebileceği ve bu yöndeki temel politika, yönetim ve ekonomik destek araç ve aktörlerinin neler olabileceği konuları tartışılacaktır.

toplantı ayvalık

AYVALIK’TA BAHARI, TEFERİÇ İLE KARŞILAYACAĞIZ!

Akordeonun çalmasıyla başlıyordu, baharın gelişi...
Boşnak kültürünün kıyafetleri, yiyecekleri ve müzikleriyle hoşgeldin diyoruz bahara...
4-5 Mayıs tarihlerinde, 4.sünü düzenlenecek olan Teferiç Şenliklerinde tüm halkımızı Küçükköy Meydanı'nda bekliyoruz.
Geleneksel Teferiç'te, konserlerin, halk oyunlarının, etnik müziklerin, Boşnak yemeklerinin, el işlerinin paylaşıldığı ortamda, 2 gün eğlenmek, kültürleri kaynaştırmak için birlikteyiz.

teferic

Oda Aidatlarını Kredi Kartı İle Web Sitemizden Ödeyebilirsiniz

Sayın Üyemiz,

Oda aidatlarınızı artık https://uye.tobb.org.tr/hizliaidatodeme.jsp adresinden kredi kartınız ile ödeyebilirsiniz. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin güvenli teknik alt yapısı ile 2018 ve geçmiş dönem aidat borcunuzu kredi kartı ile ödemeniz mümkün.

Online tahsilat sayfasına giriş yaptıktan sonra Ayvalık Ticaret Odası'nı seçip üye sicil numaranızı( başına 00 koyarak) ve vergi ya da TC Kimlik numaranızı girerek aidat borcunuzu sorgulayabilir ve ödeme gerçekleştirebilirsiniz.

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI 2019 YILI FİZİBİLİTE DESTEĞİ PROGRAMI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı ilan edildi.

Programın Adı: 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Program Referans No: TR22/19/FDP

Programın Amacı: TR22 Düzey 2 Bölgesinin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik projelerin fizibilite çalışmalarını desteklemektir.

Programın Öncelikleri:

Öncelik 1: Ar-Ge ve yenilikçilik alanında Bölgede potansiyel teşkil eden yüksek katma değerli yatırımları ya da mevcut yatırımların verimliliğini artırmaya yönelik yatırım fikirleri

Öncelik 2: Alternatif turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla altyapının güçlendirilmesi ya da yeni yatırımların gerçekleştirilmesine yönelik yatırım fikirleri

Öncelik 3: Bölgenin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik, kamu - üniversite - sanayi işbirliği içeren yatırım fikirleri

Programın Toplam Bütçesi: 1.000.000 TL

Proje Başına Destek Tutarları ve Destek Oranları:

Azami Tutar: 100.000 TL

Asgari Tutar: 50.000 TL

Azami Destek Oranı: %90

Asgari Destek Oranı: %50

Proje Süresi: Azami 12 Ay

Kimler Başvurabilir:

Kamu Kurumları (Valilik, Kaymakamlık, Bölge Müdürlüğü, İl Müdürlüğü vb.)Mahalli İdareler (Belediyeler, İl/İlçe Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Mahalli İdare Birlikleri)Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu (Odalar, Borsalar, Birlikler vb.)Üniversiteler Kooperatif – Birlikler Bölgeler – Siteler (Organize Sanayi Bölgesi, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri

Başvuru yapmak, Başvuru Rehberi ve İlgili Dokümanlara erişmek için

https://www.gmka.gov.tr/acik-destek-programlari

10. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ 25 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR!

Odamızın da destekçilerinden olduğu 10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali Yarın Başlıyor. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival, 25-28 Nisan 2019 tarihlerinde 4 gün süreyle gerçekleşecek.

Scan0011 57716556 1404884819707540 219595076479746048 n

AYVALIK'TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, BAÜ Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, daire amirleri, gaziler, şehit aileleri, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çocuk Halk Oyunları Festivali için Ayvalık'ta bulunan yabancı ülkelerin öğrencileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların hazır bulunduğu çelenk sunma töreninin ardından etkinlikler, Hüsnü Uğural Stadyumu'nda sürdürüldü.
Stadyumdaki etkinlikler; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla başladı. Etkinlikte günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, "Çocuklar; insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Bu sebeple umudumuz en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; coşkumuzu, sevincimizi, dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleyeceğimiz müstesna bir bayram. Türkiye olarak inanıyoruz ki, hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır." dedi.

23 nisan etkinlik 4 23 nisan etkinlik 3

23 nisan etkinlik 1 23 nisan etkinlik 2

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİNİ ZİYARET ETTİK

24 Nisan 2019 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Mesut Ergin'i ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

mesut ergin 24 nisan 1 mesut ergin 24 nisan 2

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Tüm dünyaya örnek niteliğinde olan bu anlamlı günün, 99. yıl dönümünde başta çocuklarımız olmak üzere tüm Ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

23 nisan

 

 

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK MONDİ MOBİLYA MAĞAZASI AÇILIŞINI YAPTI

20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 15.00'te Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın da katıldığı Hakan Albayrak'ın açtığı Mondi Mobilya mağazasının açılışı gerçekleşti. Başkanımız Büyükçıvgın, açılışın Ayvalık ekonomisine ve Albayrak ailesine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

mondi acılıs 3 mondi acılıs 4

mondi acılıs 2

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK ÇYDD ETKİNLİĞİNE KATILDI

20 Nisan 2019 Cumartesi günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Ayvalık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından hazırlanan "Köy Enstitülerinden bugüne eğitimde çözüm önerileri" isimli söyleşiye katıldı.

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.