"Ortak İstek Zeytine Destek"

 

20 Ekim Cumartesi günü İsmet İnönü Kültür Merkezinde " Ortak İstek Zeytine Destek" konulu panel düzenlendi.
8.si düzenlenen Ayvalık Zeytin Hasat Günleri kapsamında düzenlenen panele konuşmacı olarak Adalet ve Kalkınma Partisi Balıkesir Milletvekili Ahmet Edip Uğur, Cumhuriyet Halk Partisi Balıkesir Milletvekili Ayşe Nedret Akova, T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürlüğü Daire Başkan Vekili Ümit Bayram Kutlu ve  Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Kurulu Yönetim Kurulu  Başkanı Dr. Mustafa Tan katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Yönetim Kurulu Başkamız Rahmi Gençer yaptı. Gençer, " Ayvalık Belediyesi ile beraber düzenlediğimiz geleneksel hale gelen Hasat Günleri kapsamında zeytincilerimizin yaşadığı sorunları bu panelde masaya yatırmayı amaçlıyoruz. Bu yılki festivalimizin sloganı olan" Ortak İstek Zeytine Destek" için Bölge milletvekilleri, Bakanlık temsilcileri ve zeytin üreticilerini biraraya getirdik. Zeytinyağına verilen devlet desteğinin arttırılması ortak talebimiz ve bu talebi bugün panelimize katılan sayın milletvekillerimiz aracılığıyla Meclise ulaştırmayı umuyoruz" dedi.

Açılış konuşmasının ardından Mustafa Tan'ın moderatörlüğünde konuşmacılar zeytinyağı destekleriyle ilgili görüşlerini açıkladılar. Daha sonra panelistler kendilerine salondan gelen soruları yanıtladılar.

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.