BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

20 Mart 2019 Çarşamba günü Nazilli Ticaret Odası yeni binası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu Nazilli iş dünyasına kampanyadan faydalanmaları çağrısında bulundu.

Hisarcıklıoğlu, "Dost kara gün içindir. Devletimizi yanımızda görüyoruz. Bunlar tarihi destekler. Allah kendilerinden razı olsun. Bize de düşen bu yolda kendilerine hizmet etmek. Son 25 yılda neler gördük. Bütün sıkıntıları aştık. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Tümseği aştığımız da tekerlek de hızlı gidecek. Bizim kendimizden başka dostumuz yok. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Açılışa katılan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan'a yeni hizmet binalarının hayırlı olması dileklerinde bulundu.

açılış 1 açılış 2

Devamını oku: BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

AYVALIK TİCARET ODASI KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Ayvalık Ticaret Odası 22 kişiden oluşan Kadın Girişimciler Kurulu oluşturmuştur. ATO Kadın Girişimciler Kurulu şu üyelerimizden oluşmaktadır; Tülay Lale, Selin Jale, Serap Kandiye, Aysun Zafer, Zeynep Kürşat Alumur, Hande İslamoğulları, Hacer Soylar, Öykü Şenhan, Arzu Birel, Feyruz Özbakan, Gökçe Taş Damcı, Havva Nefise Çam, Deniz Sabuncugil, Melek Pircivan, Serap Tuncay, Funda Arıcı, Neşe Zengin, Simla Başkurt, Ebru Efendioğlu, Narin Erboz, Hatice Banugül Bellibaş ve Hatice Çalışkan.

27 Şubat 2019 Çarşamba günü ATO Kadın Girişimciler Kurulu, kendi aralarında ve yüksek katılımla 3 kadın girişimcimizin aday olduğu başkanlık seçimini yaparak üyemiz Tülay Lale'yi ATO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Selin Jale'yi de Kadın Girişimciler Kurulu Yedek Başkan üyeliğine seçtiler.

Ayvalık Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Balıkesir temsilcisi Tülay Lale ile kurul üyesi Selin Jale, Ayvalık'ta ticaret yapan kadınlar ile 20 Mart 2019 Çarşamba günü biraraya geldiler.

Toplantıya Meclis Başkanımız Mehmet Sıray ve Genel Sekreterimiz Ahmet Baç da katıldı. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tülay Lale, "Amacımız iş kadınları ile tanışmak ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeler üzerine bir yol haritası çizerek bunları en kısa sürede hayata geçirmektir. Bu toplantı kurulumuzun ve üyelerimizin yaptığı ilk toplantıdır. Bundan sonra daha sık biraraya gelip, Ayvalık için en iyi hizmetlerde bulunmanın yollarını arayacağız. Mehmet Sıray Başkanımız da bugün bizimle birlikte. Bize ATO ile ilgili her türlü desteği vereceklerini bildirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Burada hem kurul üyelerimiz var hem kadın girişimci üyelerimiz var. Bugün tanışma ve kaynaşma toplantısı yapmak istedik. Aynı zamanda bize bilgi vermek üzere SMMM Didem Güneş'i de toplantımıza davet ettik. Her toplantıda konusunda uzman üyelerimizden bilgilendirme alacağız. Devletimizin kadın girişimciler için sağladığı ne gibi teşvikler var bilgi sahibi olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray, "Yaklaşık 15 senelik Ticaret Odası dönemimde, ilk defa böyle bir toplantıya katılıyorum. Tülay Başkan'a özelikle başarılar diliyorum. Bizim toplumumuzda kadınlar çok önemli. En başta anne olmaları...
İşveren olarak da kadınlarımızın rolü çok önemli. Her şeyin odak noktası kadınlardır. ATO'da bugüne kadar kadın girişimlerine çok fazla teşvik yapılmadı. Ancak şimdi görüyorum ki meclis üyesi arkadaşlarımın aktif çalışmaları sayesinde genç girişimciler ve kadın girişimciler konusu ön plana çıktı. Son yapılan Kadın Girişimciler Kurulu seçiminde arkadaşlarımız göreve talip oldular ve kazandılar. Kendilerine başarılar diliyorum. Biz ATO yönetimi olarak, yapacakları her türlü projede, her türlü çalışmada ve hizmette yanlarında olacağız. Kendileri bize bir çalışma programı hazırlarlarsa o çalışma programına biz ne şekilde destek vermemiz gerekiyorsa desteğimizi o şekilde vereceğiz" dedi.

Kurul üyesi Selin Jale, "Ticaretin içinde bulunan bir kadın olarak, Ticaret Odası'ndan şu döneme kadar hiçbir bilgilendirme alamamıştık. Şikayetimiz buydu ve bu oluşumun içinde bu yüzden yer almıştık. Dileğim bundan sonra sık sık bilgilendirilmek. Hepimiz Ayvalık'ta çalıştığımız için bu bilgilendirmeleri alarak tüm olanaklardan yararlanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan SMMM Didem Güneş, Devlet tarafından kadınlara sunulan teşviklerden bahsetti. Fikir alışverişleri ile devam eden toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

kadın girişimci 5 kadın girişimci1

Devamını oku: AYVALIK TİCARET ODASI KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

"YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEĞİ "

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ'lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB'le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirmiştir.

Bu destekle; KOBİ'lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ'lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ'nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanmaktadırlar.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOBİ Bilgi Sitesi'nden (http://www.kobi.org.tr), desteğe ilişkin rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.tobb.org.tr/KobiArastirma/Sayfalar/YurtdisiIsGezisiDestegi.php

yurt dışı iş gezisi desteği

VATAN PARTİSİ AYVALIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SERDAR GÜRSES ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Vatan Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Serdar Gürses 18 Mart 2019 Pazartesi günü Odamızı ziyaret etti. Kendilerini Meclis Başkanımız Mehmet Sıray, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ve Meclis Üyelerimiz karşıladı. Belediye Başkan Adayı Serdar Gürses seçilmeleri halinde Ayvalık'a katacakları hakkında bilgi verdi.

vatan partisi 2 vatan partisi 3

vatan partisi 1

T.C. TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN BALIKESİR BÖLGESEL İSTİŞARE TOPLANTISI'NA KATILDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2 Mart 2019 tarihinde Balıkesir Sanayi Odası'nda düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı'na katıldı. Burada sanayici ve iş insanlarıyla buluşan Bakan Pekcan ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Pekcan, Türkiye'nin ilk 10 yıldaki hedefinin yüksek gelir düzeyindeki ülkeler ligine girmek olduğunu söyledi. Bunu başarabilmenin yolunun daha fazla ihracat ve daha fazla katma değeri yüksek ürünler pazarlama olduğunu belirten Pekcan, "Bunu da sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Rekabetçi olduğumuz alanlarda daha fazla tasarıma, farklılaşmaya ve teknolojiye ağırlık vererek daha fazla rekabetçi olacağız" dedi.

bölgesel 1 2 bölgesel 1 1

BALIKESİR BİLİM VE SANAYİ İL MÜDÜRÜ MEHMET ALİ AŞUK ODAMIZI ZİYARET ETTİ

13 Mart 2019 Çarşamba günü Balıkesir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Öncelikle Coğrafi İşaret almış Ayvalık zeytinyağının AB tescili hususunda Bakanlık tarafından yapılacak çalışmalar üzerine görüşüldü. Ayvalık Gıda İthisas Organize Sanayi Bölgesi'nin çok fazla sayıda istihdam sağlayacak olması sebebiyle çalışmalarının hızlandırılması ve bir an önce bölgenin Ayvalık'a kazandırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Görüşmenin devamında Sayın Aşuk ve Başkanımız Büyükçıvgın Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan'ı ziyaret ederek Ayvalık Gıda İthisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda ortak fikirlerini ilettiler. Kaymakam Görgülüarslan çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve çalışmaların ilgili Bakanlığın 2019 yılı programına alındığı bilgisini verdiler.

m.aliasuk mustafa büyükçıvgın

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

İnsan sağlığı için her koşulda var gücüyle çalışan fedakar sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz.

dx

"BURASI AYVALIK BURADA İŞ VAR"

"BURASI TÜRKİYE BURADA İŞ VAR" SLOGANIYLA BAŞLATILAN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 AFİŞLERİ AYVALIK ESNAFINA DAĞITILDI.

istihdam 1 istihdam 3 istihdam 55

Devamını oku: "BURASI AYVALIK BURADA İŞ VAR"

ÖLÇÜ VE ÖLÇÜ ALETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE

Değerli Üyelerimiz

28/2/2019 tarihli ve 30700 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Maden Kanunu ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamede Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunla, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanununa geçici muafiyet maddesi eklenmiştir.

Bu muafiyet ile 1/12/2018 tarihinden önce damgası kopmuş, bozulmuş, damga süresi geçmiş olduğu için cezai duruma düşmüş ölçü aletlerinin kullanıcıları, 28/2/2019 tarihinden itibaren 90 gün içerisinde ölçü aleti türüne göre ilgili il müdürlüklerine ya da yetkili muayene servislerine periyodik muayene başvurusunda bulunmaları halinde, söz konusu fiilden dolayı herhangi bir idari para cezası ödemeksizin muayene ve damgasını yaptırarak ölçü aletini kullanabileceklerdir.

Önemle duyurulur.

2. AYVALIK DOĞA FESTİVALİ 11-14 NİSAN 2019 TARİHLERİNDE YAPILACAK

Ayvalık Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın düzenlediği "Ayvalık Doğa Festivali-Akkızlı Günler" 11-14 Nisan 2019 tarihinde gerçekleştirilecek. Geçen yıl katılımın çok olduğu festivalde bu yıl da yöresel otlu yemekler tanıtılacak. Ayvalık Ticaret Odası olarak Esnaf Odamızın yapmış olduğu bu faydalı etkinliği destekliyoruz.

DOGA FESTİVALİ

İŞKUR VE SGK İSTİHDAM TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2,5 milyon kişiye istihdam sağlamak için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve TOBB tarafından başlatılan "İstihdam Seferberliği 2019" kapsamında Odamız çalışmalara başladı. İŞKUR ve SGK İstihdam Teşvikleri Bilgilendirme Toplantısı 11 Mart 2019 Pazartesi günü Odamız Meclis salonunda gerçekleştirildi. Toplantıya katılan SGK İl Müdürü Muhammed Sıddık Polat, SGK İlçe Müdürü Mehmet Özkaya, SGK Altıeylül İlçe Müdürü Şerif Karaca, İşkur Balıkesir Müdürü Nazım Balcı ve İşkur Edremit Müdürü Nilüfer Karahan tarafından Ayvalık'taki mali müşavirlere ve üyelerimize istihdamı artırmalarına yönelik devletin sunmuş olduğu teşviklerle ilgili sunum gerçekleştirdi.

Çok yoğun bir ilgi gören toplantının açılış konuşmasını ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın gerçekleştirdi. Daha sonra  "Burası Türkiye Burada İş Var Teşvik Paketi" sunumu yapıldı.

İstihdam Seferberliği 2019 kapsamında iş dünyamıza, girişimcilerimize 8 farklı teşvik sunuluyor. Teşviklerle ilgili daha fazla bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

11 Mart İstihdam Seferberliği 2019 SGK İl Müdürü SGK Teşvikleri Sunumu 6 11 Mart İstihdam Seferberliği 2019 SGK İl Müdürü SGK Teşvikleri Sunumu 4

Devamını oku: İŞKUR VE SGK İSTİHDAM TEŞVİKLERİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI ODAMIZDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

9. OLİVTECH FUARI SON GÜNÜNDEYDİK.

9 Mart 2019 Cumartesi günü 9. Olivtech Fuarı son günündeydik. 10 katılımcı firma ile iştirak ettiğimiz fuarda yine kendimizden söz ettirdik. Ayvalık olarak farkımızı ortaya koyduk ve birçok ziyaretçimizi ağırladık. UZZK Başkanımız Ümmühan Tibet, Fuar yetkilileri, Ege Zeytinyağı İhracatçıları Birliği, Oda ve Borsalarımızın Başkan ve Yöneticileri, ATO Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaretçilerimizden bazılarıydı. Başarılı geçen 4 günlük fuar organizasyonu için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

9 mart1 9 mart3

Devamını oku: 9. OLİVTECH FUARI SON GÜNÜNDEYDİK.

YUNANİSTAN SCHENGEN VİZESİ BU YIL DA AYVALIK TİCARET ODASI BÜNYESİNDE VERİLECEK

Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın 8 Mart 2019 Cuma günü Yunanistan İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia'nın daveti üzerine İzmir'deydi. Ayvalık VFS Global şirketi aracılığıyla ATO Bünyesinde oluşturulan vize ofisinden Yunanistan Schengen vizesi verilmesinin tekrar başlaması amacıyla görüşüldü. Sayın Başkonsolos geçen yıl alınan vize sayısının çok düşük olduğunu belirtti. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ATO'nun vasıtası ile verilen vize hizmetinin çok önemli olduğunu belirterek, bu yıl sayının artacağı sözünü verdi.

Görüşme sonrasında 1 Nisan 2019 tarihinden itibaren Ayvalık VFS Global vize ofisinde tekrar Yunanistan Schengen vizesi işlemlerinin başlatılmasına Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia tarafından onay verilmiştir.

izmir yunan konsoloslugu

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN VE GENEL SEKRETERİMİZ AHMET BAÇ EDREMİT TİCARET ODASI'NIN DAVETİNE KATILDI.

8 Mart 2019 Cuma günü Körfez Bölgesi Oda/Borsalarının bir araya geldiği Edremit Ticaret Odası'nın davetine Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ve Genel Sekreterimiz Ahmet Baç katıldı. Davette bölgemiz ile ilgili fikir alışverişlerinde bulunuldu. Nazik davetleri için Edremit Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Salon ve Meclis Başkanı Mehmet Semerci'ye çok teşekkür ediyoruz.

edremit davet

İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 SGK TEŞVİKLERİ SEMİNERİ

DEĞERLİ ÜYELERİMİZ;


11 MART PAZARTESI SAAT 14:30'DA ODAMIZDA, "ISTIHDAM SEFERBERLIGI 2019" KAPSAMINDA ÇIKARILAN SGK TESVIKLERIYLE ILGILI BALIKESIR SGK IL MÜDÜRÜ MUHAMMED SIDDIK POLAT SIZ ÜYELERIMIZI BILGILENDIRECEKTIR. KATILIMINIZI RICA EDERIZ.

YÖNETİM KURULU BAŞKAN YARDIMCILARIMIZ SERACILIK KREDİ PAKETİ BİLGİLENDİRME SEMİNERİNE KATILDI

Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit 7 Mart Perşembe günü Ziraat Bankası Ayvalık Şube Müdürü Emine Kıran ve Altınova Ziraat Bankası Şube Müdürü Barış Gülen ile seracılık, kredilendirme ve bilgilendirme toplantısına katıldı.

ziraat1 ZİRAAT1

9. OLİVTECH FUARI 2. GÜNÜNDEYİZ

9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı 2.gününde Ayvalık Ticaret Odası olarak ziyaretçilerimizi karşılamaya devam ediyoruz. Sayın Selim Kantarcı ve Meclis Üyemiz Mehmet Barış Çelikel'de standımızı ziyaret ettiler. 8-9 Mart tarihlerinde de devam edecek olan fuara tüm üyelerimizi bekliyoruz.

OLİVTECH1 OLİVTECH2

Devamını oku: 9. OLİVTECH FUARI 2. GÜNÜNDEYİZ

İstihdam Seferberliği 2019 Basın Açıklaması 5 Mart 2019 Salı Günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın tarafından okundu

"Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlatılan İstihdam Seferberliği 2019 basın açıklamasına ulaşmak için aşağıdaki linki tıklayınız.

İstihdam Seferberliği 2019

9. OLİVTECH FUARI AÇILIŞ GÜNÜNDEYİZ.

9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı'ndayız. 6-9 Mart tarihleri arasında Ayvalık Ticaret Odası olarak standlarımızda katılımcılarımızı bekliyoruz.

fuar11 fuar12

fuar13 fuar14

GMKA PROJE YÖNETİCİLERİ BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN İLE GÖRÜŞTÜ

5 Mart 2019 Salı günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Proje Uzmanı Tuğba Bozkurt ve GMKA İzleme Değerlendirme Birimi Başkanı Emrah Bozkurt "Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor" Projemizin uygulama süreci hakkında Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ile görüştü.

gmka proje

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ GENÇER AYVALIK TİCARET ODASI'NI ZİYARET ETTİ

4 Mart 2019 Pazartesi günü Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer Odamızı ziyaret etti. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray, ATO Meclis Başkan Yardımcısı Suat Akın ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın kendilerini karşıladılar. Sayın Gençer'in Başkanlığının devam etmesi halinde, Ayvalık'ın en önemli ticari ayaklarından tarım ve turizmin geliştirilmesi için beraber yapılabilecek çalışmalar üzerine konuşuldu.

rahmi gencer z 1 rahmi gencer z 2

 

rahmi gencer z 1

AK PARTİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI YÜCEL YILMAZ VE AK PARTİ AYVALIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OP. DR. NAZMİ BAŞARAN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

4 Mart 2019 Pazartesi günü Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Yücel Yılmaz ve Ak Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Nazmi Başaran Odamızı ziyaret etti. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvıgın misafirlerimizi karşıladılar. Sayın Yılmaz ve Sayın Başaran, Ayvalık'ın sosyal ve kültürel hayatını çok önemsediklerini, seçilmeleri halinde Ayvalık'ın tüm değerlerini koruyarak hizmet edeceklerini belirttiler.

yücel yılmaz ve nazmi başaran 2 yücel yılmaz ve nazmi başaran 1

yücel yılmaz ve nazmi başaran 3

DEMOKRAT PARTİ AYVALIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MESUT ERGİN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

4 Mart 2019 Pazartesi günü Demokrat Parti Ayvalık Belediye Başkan Adayı Mesut Ergin Odamızı ziyaret etti. Ziyarette Ayvalık'ın 2 önemli sektörü olan inşaat ve turizm ile ilgili fikir alışverişinde bulundular. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın yanı sıra ATO Meclis üyeleri de ziyarette hazır bulundular. Bu toplantıda ortak fikir Ayvalık turizmini 12 ay aktif çalışabilir hale getirmek oldu.

mesut ergin 2 mesut ergin 1

mesut ergin 3 mesut ergin 4

2019 OCAK AYI BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın Ocak ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız

AYVALIK TİCARET ODASI'NDAN ÖĞRENCİLERE DESTEK

Çek Cumhuriyeti'nin Başkenti Praga'da eğitim alacak sekiz öğrenciye ATO'dan destek. Ayvalık Ticaret Odası'nın toplantı salonunda gerçekleştirilen eğitime katkı sağlayan proje Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır'ın katılımıyla 1 Mart 2019 Cuma günü gerçekleşti. Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır'ın yanı sıra ATO Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar, Motorlu Araçlar Teknoloji Öğretmeni Hidayet Dinç ve öğrencilerden Hüseyin Ayaz, Ender Kadri Karahasan katıldı.

Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Açar konuşmasında şu sözlere yer verdi; "Ulusal Ajans tarafından desteklenen Avrupa Birliği projesi kapsamında Çek Cumhuriyeti'ne öğrencilerimizi eğitim için gönderiyoruz. Bu iki haftalık süreci kapsıyor. Öğrencilerimiz orada iş başı eğitimi alacaklar. Motorlu araçlar teknolojisinde eğitimlerini alacaklar. Gittiğimiz okul, Avrupa'daki firmalara öğrenci yetiştiren bir okul. Orada pratik eğitim aldıktan sonra Avrupa'nın çeşitli ülkelerinde işbaşı yapabilecekler."

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın; "Şefik Hocamızın söylediği gibi bu proje çok önemli. Biz çıraklık eğitim merkezinin hem inşaatında hem de önceki fiziki yapıların oluşmasında desteklerde bulunmuştuk. Biz kendi okulumuz olarak görüyoruz. Çocukların eğitim programları çerçevesinde sekiz çocuğumuza tüm meclis üyelerimizin katkıları ile destek gerçekleştirdik." diye konuştu.

 cek 1 cek 2

cek 3

ATO Yönetim kurulu başkanı Mustafa Büyükçıvgın, konuşmasının bir bölümünde “Şefik hocamızın arz gibi, bu proje çok önemli. Biz çıraklık eğitim merkezinin hem inşaatında,hem daha önceki fiziki yapıların oluşmasında,TOBB ve Ayvalık Ticaret Odası (ATO) Desteklerde bulunmuştuk.Biz kendi okulumuz olarak görüyoruz. Çocukların eğitim programları çerçevesinde, sekiz çocuğumuza,birer mont,İstanbul’a gidiş,dönüş otobüs biletlerinin ücretleri birde çocuklara 50 şer AVRO Haçlık olarak ,ATO Meclisinin alacakları hak edişlerden ,kendilerinin bağışları ile tüm meclis üyelerimizin,katkılarıyla,bu yardım gerçekleşti” 

DEĞERLİ HALKIMIZIN DİKKATİNE

Bizler ATO olarak Ayvalık'ta siyaseti değil, ticareti yönetmek için görevlendirildik. Hepimizin gönlünde bir arslan yatar; seçim sandığında vicdanımızla başbaşa kaldığımızda oyumuzu kullanırız. Kim seçilirse gerek Büyükşehirde ve gerekse Ayvalık'ta o andan itibaren bizim çok değerli Belediye Başkanlarımızdır, sadece bizim değil, Balıkesir'in ve Ayvalık'ın çok değerli Belediye Başkanlarıdır. Bu süreçte de hangi görüşten olursa olsun; ATO ya tanıtım için ve projelerini anlatmaya gelen ya da gelecek olan her aday MİSAFİRİMİZDİR. Herkese eşit yaklaştık ve eşit yaklaşmaya devam edeceğiz, TOBB yasası gereğide yapmamız gereken budur. KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURURUZ. MEHMET SIRAY ATO MECLİS BAŞKANI- MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI

bildiri

OCAK 2019 MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2019 Ocak ayı Meclis Toplantısı 28 Şubat 2019 Perşembe günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi, 27 Şubat 2019 tarihinde Odamızda gerçekleştirilen Kadın ve Genç Girişimciler İcra Kurulu seçimleri değerlendirildi. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB'de gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Toplantısı hakkında Meclis üyelerimizi bilgilendirdi. Ocak ayı faaliyet raporunun Meclis Üyelerimize dağıtılmasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 10. Faaliyet Raporunu okumak için tıklayınız.

1 mart 1 1 mart 2

 

ESNAF ODASI BAŞKANI VE YÖNETİMİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

28 Şubat 2019 Perşembe günü Esnaf Odası Başkanı Melih Çakırca ve Yönetim Kurulu Üyeleri Odamızı ziyaret ettiler. Ziyarette, Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ve Başkan Yardımcımız Osman Özdoğan'ı 11-14 Nisan 2019 tarihlerinde yapılacak olan Ayvalık Doğa Festivali konusunda bilgilendirdiler. Kendilerine Doğa Festivalinin Ayvalık'a çok yakıştığını ve her yıl daha da güçlenerek devam edeceğine inandığımızı ve üzerimize düşecek her türlü görevi paylaşacağımızı söyledik.

esnaf

ODAMIZ KADIN GİRİŞİMCİLER VE GENÇ GİRİŞİMCİLER SEÇİMLERİ YAPILDI

27 Şubat 2019 Çarşamba günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Koordinasyonunda, Oda ve Borsalarda, TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulu ve TOBB İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Üyeliği seçimleri yapıldı.19 kişinin oy kullandığı Genç Girişimciler seçimde, Ayvalık Genç Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Nihat Uzun ve 14 kişinin oy kullandığı Kadın Girişimciler seçiminde de Ayvalık Kadın Girişimciler İcra Komitesi Başkanı Tülay Lale olarak seçildi.

icra 2 icra 1

MEB VE TOBB 81 İLDE 81 MESLEK LİSESİNDE İŞBİRLİĞİ YAPACAK

Milli Eğitim Bakanlığı ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi arasında Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katılımıyla 26 Şubat 2019 Salı günü düzenlenen törende imzalandı. Hisarcıklıoğlu, "Yıllardır dile getirdiğimiz ama bir türlü hayata geçiremediğimiz bir adım atıyoruz. Mesleki eğitim ile reel sektörü, birbirine entegre ediyoruz" dedi.

Bu vizyoner adımın atılmasında, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un katkılarının önemli olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, "İş dünyasından gelen bir Bakanın farkını ve ezberleri nasıl bozduğunu gördük. Böyle hayırlı bir işe öncü olduğu için kendisini hep birlikte tebrik etmek, alkışlamak istiyorum" diye konuştu.

meb meb2

TOBB TÜRKİYE SEKTÖREL EKONOMİ ŞURASI 7 BAKANIN KATILIMI İLE GERÇEKLEŞTİ

25 Şubat 2019 Pazartesi günü, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğinde TOBB İkiz Kuleler'de gerçekleştirilen şuraya, Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile diğer bakanlıkların bakan yardımcıları katıldı.

81 ilin sorunlarının tartışıldığı şurada Başkanımız Mustafa Büyükçıvıgın da hazır bulundu. Toplantıda 60 sektör meclisi temsilcileri söz alarak, sektör sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu. 

sura10 2 sura10 1

Toplantıda 61 sektör meclisi temsilcileri söz alarak, sektör sorunlarını ve çözüm önerilerini sundu.

AKREDİTASYON BELGEMİZİ YENİLEDİK

26 Şubat 2019 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birlği'nde düzenlenen Akreditasyon Sertifika Töreni'ne katıldık. Geçtiğimiz Kasım ayında gerçekleştirilen ve 3 yılda bir yapılan Akreditasyon Denetimini başarıyla geçen Odamız sahip olduğu "B Sınıfı Akredite Oda" ünvanını korudu. Düzenlenen törene Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Başkan Yardımcılarımız Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit, Meclis Üyelerimiz Tülay Lale, Namık Zafer, Metin Akkuş, Genel Sekreterimiz Ahmet Baç ve Akreditasyon Sorumlumuz Özge Çakmak katıldı. Yenilenen Akredite Oda Sertifikamızı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Akreditasyon Kurulu Başkanı Faik Yavuz'un elinden aldık.

akreditasyon 3 akreditasyon 4

akreditasyon 2 akreditasyon 1

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN İSTİHDAM SEFERBERLİĞİ 2019 BİLGİLENDİRME TOPLANTISI'NA KATILDI

25 Şubat 2019 Pazartesi günü TOBB tarafından " Burası Türkiye Burada İş Var" sloganıyla başlatılan 2019 İstihdam Seferberliği startının verildiği toplantı Ekonomi ve Hazine Bakanı Sayın Berat Albayrak , Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Zehra Zümrüt Selçuk, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımları ile başladı. Toplantıda Odamızı ve Ayvalık'ı temsil eden Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık'a güzel haberlerle döneceğini belirterek, İstihdam Seferberliği'nin yöremize ve ülkemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

istihdam1 istihdam2 istihdam3

istihdam4 istihdam 5

BÖLGESEL İSTİŞARE TOPLANTISI MANİSA'DA DÜZENLENDİ

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın 23 Şubat 2019 Cumartesi günü Ticaret Bakanımız Sayın Ruhsar Pekcan ve TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da teşrif ettikleri Manisa'da düzenlenen "Bölgesel İstişare Toplantısı'na" katıldı. Başkanımız Toplantıda söz aldı ve İlçemizin sorunlarını da gündeme getiren bir konuşma yaptı.

bölgesel istişare bölgesel istişare 1 

bölgesel istişare 2

 

MEB SERTİFİKALI KOOPERATİFÇİLİK EĞİTİMİ - KOOPGEP

Odamızda Sicil Kaydı Olan Kooperatiflerin Bilgisine;

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "Kooperatifçilik Sertifikası" almak ve 1163 sayılı yasa değişikliğinde boşluğa düşmemek adına S.S. Tüm Kooperatifleri Merkez Birliği'nce 20-25 Nisan 2019 tarihleri arasında Kooperatifçilik Geliştirme Eğitimi-KOOPGEP düzenlenmiştir.

Seminerin konusu Kooperatifçilik açısından, Muhabese- Finansman konusudur. Çalışma Antalya- Kemer- Göynük Beldesi'nde, 5 yıldızlı Transatlantik Otelde ve Ultra Herşey Dahil sisteminde gerçekleştirilecektir.

Seminerde T.C. Ticaret Bakanlığı'mızın Kooperatifçilik Uzmanları ile Kooperatifçilik Bölümleri olan Üniversitelerimizden Öğretim Üyesi Hoca'larımız da görev alacaklardır.

Scan0001 Scan0002

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.