AYVALIK ŞEHİR KLUBÜ İŞLETMECİSİ KAMİL AY ODAMIZI ZİYARET ETTİ

17 Nisan 2019 Çarşamba günü Ayvalık Şehir Klubü İşletmecisi Kamil Ay, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarette Ayvalık ticari hayatına yönelik görüş alışverişinde bulundular.

kamil ay

MECLİS ÜYELERİMİZDEN BELEDİYE BAŞKANIMIZA ZİYARET

Odamız Meclis Üyeleri 16 Nisan 2019 Salı günü ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray Başkanlığında, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli Seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Mesut Ergin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Samimi bir havada geçen görüşmede ortak paydanın Ayvalık olduğu belirtilerek Belediyemiz ve Odamız arasında her zaman var olan işbirliğinin bu dönemde de devam edeceği vurgulandı.

belediye ziyaret 1 belediye ziyaret 2

belediye ziyaret 3

 

TURİZM HAFTASI KAPSAMINDA İL TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAVRAN KENT MÜZESİNDE RESEPSİYON DÜZENLENDİ

16 Nisan 2019 Salı günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Turizm Müdürlüğünce Turizm Haftası kapsamında düzenlenen resepsiyona katıldı.
Havran Kent Müzesi'nde verilen resepsiyona Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Billurcu Otel sahibi Korkut Billucu, ATO Turizm Komitesi Başkanı Levent İhsan Billurcu, ATO Turizm Vizyon Komitesi Başkanı Nihat Uzun katıldı.

 

havran resepsiyon 1 havran resepsiyon 2

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TERMAL SAĞLIK VE TURİZM HAZIRLIK TOPLANTISINA KATILDI

16 Nisan 2019 Salı günü Edremit Venüs Termal Otel'de 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Öztürk Turhan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Uzun Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Uzun ve Bölge Ticaret Odaları Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Edremit'te 24-25 Eylül tarihlerinde "4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi" yapılacağını hatırlatan Vali Yazıcı, "Bu zirve ile ortak söylem doğacak olması büyük bir avantaj. Zirve ile insanlara Kazdağları eteklerinde termal sularımızı ve tüm ilin termal kaynaklarını tanıtacağız. Balıkesir için termalde milat olacaksa bu zirve olabilir. Balıkesir termalinin ne kadar etkili ve tatilciler için ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Balıkesir termal tesisleriyle kış mevsiminde de tatil imkânı sunacak. Birlikte tek ses çıkarabilirsek bugünden çok daha iyi noktada oluruz. Turizmin, dünyada hızla gelişen sektörlerin başında gelmekte olduğu ve çok boyutlu etki alanlarıyla şehirlerin gelişiminde de önemli rol oynadığını dikkatle takip ediyoruz. Bu yapısıyla ekonomiye olan katkısının yanı sıra toplumların birbirlerini tanımalarına da fırsat sağladığının bilincindeyiz." diye konuştu.

TERMAL TURİZM 4 TERMAL TURİZM 2

TERMAL TURİZM 1 TERMAL TURİZM 3

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TURİZM HAFTASI KAPSAMINDA HAVRAN KÜLTÜR MERKEZİ'NDEKİ ÇALIŞTAYA KATILDI

16 Nisan 2019 Salı günü TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Bölge Başkanı Ahmet Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Öztürk Turhan ve Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Havran Kültür Merkezi'nde Turizm Haftası kapsamında düzenlenen Körfez Turizm Platformu çaliştayına katıldı.

turizm haftası havran

ORHAN PEKER SANATA GALERİSİ'NDE 2019 PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI NEDENİYLE SERGİ DÜZENLENDİ

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı nedeniyle Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin 'in bilim tarihi alanındaki çalışmalarının yer aldığı afiş sergisi, Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi'nde, 15 Nisan Pazartesi günü açıldı.
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında Öğretmen Sercan Ünlü tarafından hazırlanan serginin açılışına Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın katıldı.
Sergide, derin araştırmaları ile engin bir literatür kazandıran Prof. Dr. Fuat Sezgin'in fizik, tıp coğrafya, astronomi alanında Arap-İslam kültür çevresinde kullanılmış ve geliştirilmiş veya icat edilmiş olan aletlerine yönelik modelleme afişleri yer aldı.

SERGİ  1 SERGİ  2

 

Ayvalık'ta Turizm Haftası Cunda Mesleki ve Teknik Eğitim Okulu’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

15 Nisan 2019 Pazartesi günü Cunda MTAL konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Akgün, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı İbrahim Çolak, Cunda MTAL Okul Müdürü Sadettin Sagit, daire amirleri, gaziler, turizm sektörü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu.

Cunda MTAL öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan; 'Manilerle Kültürümüz', 'Şevket Hoca Otel'de', '10. Yıl dönümü', 'Efekt Otel' skeçleriyle, halk oyunları, geleneksel kına gecesi gösterimleri, Turizm Haftası ile ilgili öğrencilerin seslendirdikleri şiir ve konuşmalar da katılımcıların beğenisine sunuldu. Etkinlik; 'Geleceğin Turizmcileri Yöremiz Uzmanlarıyla Buluşuyor' paneliyle sona erdi.

protokol-4 protokol-1-2

cunda mtal ogrencilerinin gosterimleri-6 cunda mtal ogrencilerinin gosterimleri-1

Bölgesel İstişare Toplantısı Talep/Sorunlar

Değerli Üyelerimiz,

2 Mart 2019 Cumartesi günü Balıkesir'de düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı'nda Ayvalık Ticaret Odası'nca ve Balıkesir Ticaret Oda/Borsaları'nca ilettiğimiz talep/sorunlara karşı alınan cevaplara ulaşmak için linki tıklayınız.

Bölgesel İstişare Toplantısı Talep/Sorunlar

 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Bandırma, Edremit, Ayvalık ve Burhaniye Ticaret Odaları arasında Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Hizmetleri Protokolü İmzalandı.

12 Nisan 2019 Cuma günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Ayvalık, Bandırma, Edremit ve Burhaniye Ticaret Odaları arasında Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Hizmetleri ve MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı da imza attı.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ile Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Bandırma, Edremit ve Burhaniye Ticaret Odalarının Başkanları, bir dizi ziyaret, inceleme ve işbirliği protokolü imza törenine katılmak üzere Mersin'e geldi. İki gün boyunca Mersin'de incelemeler ve bilgi paylaşımında bulunan Balıkesir Heyeti, 12 Nisan 2019 Cuma günü MTSO'da Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi (TBİM) Hizmetleri ve MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri İşbirliği Protokolünü imzaladı. MTSO Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleşen imza törenine, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Balıkesir heyeti, ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ile MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Protokol içeriğini okumak için tıklayınız.

Devamını oku: Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası,...

DIŞ TİCARET İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ HAZIRLANDI

11 Nisan 2019 Perşembe günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Ayvalık Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Edremit Ticaret Odası ve Burhaniye Ticaret Odası Başkanlarının ortak çalışmalarıyla hazırlanan, Dış Ticaret Ortaklığı Protokolü çerçevesinde Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği yemeğe katıldı. Ortaklık Protokolünün ülkemize iyilikler ve güzellikler getirmesini dileriz.

isbirligi protokolu

Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 04.04.2019 tarih ve 34221550-250-3674 sayılı yazısı ile, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün yazısına atıfla; Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen "Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi" konulu 2019/8 sayılı ekte yer alan Genelgenin 8 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmiştir.

Bilgilerinize Sunarız.

Saygılarımızla

GENELGE

TURKKEP YETKİLİLERİ ODAMIZDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ

5 Nisan 2019 Cuma Günü TÜRKKEP Yetkilileri tarafından Odamızda e-fatura, e-defter, e-serbest meslek makbuzu ve güncel e-dönüşüm konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sunumda, üyelerimiz Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile E-Fatura sisteminin işleyişi ve uygulamaları hakkında bilgilendirdi. KEP üzerinden iş hayatındaki birçok belgenin güvenli, kolay, hızlı, düşük maliyetle gönderilip alınabildiğine değinildi.

turkkep3 turkkep

YUNAN BAŞKONSOLOS’TAN VİZE MERKEZİ MÜJDESİ

İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, aralarında Ayvalık'ın da bulunduğu vize başvuru merkezlerinin bu yıl da faaliyetlerini sürdüreceğinin müjdesini verdi. Geçtiğimiz yıllarda, vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların İzmir'e gidip, işlemlerini yaptırabilmek için ortalama 2 gün zaman harcamalarının önüne geçen İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, Ayvalık Ticaret Odası'nın bünyesinde açılan vize merkezinin çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Argyro Papoulia yaptığı açıklamada, "Bu sene de, İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu adına 1 Nisan 2019'dan 30 Eylül 2019 tarihine kadar Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme'de vize başvuru merkezleri faaliyette olacaktır" dedi. İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, "Daimi olarak veya yaz döneminde Yunan adaları ile bağlantılı olan bölgelerde yaşayan Türk vatandaşlarına daha iyi hizmet vermek için Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme Ticaret Odaları Başkanları ile işbirliği yaparak ilk kez geçen yıl bu girişimi başlattık. Kendimizi iki ülkenin ticaret, ulaştırma, turizm ve kültür alanlarındaki ilişkilerini komşu halkların yararına yönelik sürekli olarak güçlendirme ortak hedefine adadık." diye konuştu.

izmir yunan konsoloslugu

 

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 Şubat ayı Meclis Toplantısı 29 Mart 2019 Cuma günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Nihat Uzun, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tülay Lale ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda, bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB'da gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Toplantısı hakkında Meclis üyelerimizi bilgilendirdi. Şubat ayı faaliyet raporunun Meclis Üyelerimize dağıtılmasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 11. Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

28 mart meclis 2 28 mart meclis 1

EBSO/ İspanya İş Seyahati Organizasyonu Hakkında

Değerli Üyemiz,

Ege Bölgesi Sanayi Odası İspanya'da zeytin, zeytinyağı ve makinaları konularında incelemelerde bulunmak üzere 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında KOSGEB destekli bir iş seyahati organize etmektedir. Organizasyona yönelik duyuru ekte paylaşılmakta olup, söz konusu iş seyahatine üyelerinizin katılım düşünmesi halinde önümüzdeki Cuma gününe (5 Nisan) kadar talep edilen ekleri tarafımıza 266 312 15 17 telefon numarasına ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize iletmelerini rica ederiz. Ayrıntılı bilgiye ekte paylaşıyoruz.

Duyuru İspanya

 

EDREMİT TİCARET ODASI'NIN DÜZENLEDİĞİ "TÜRKİYE EKONOMİSİ 2019" TOPLANTISINA KATILDIK

Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın 28 Mart 2019 Perşembe günü Edremit Ticaret Odası'nın düzenlediği, Dr. Kenan Mortam'ın da video konferans sistemiyle canlı olarak bağlandığı ve kıymetli görüşlerini paylaştığı "Türkiye Ekonomisi 2019" konulu toplantıya katıldı.

ETO TOPLANTI 2 ETO TOPLANTI 3 ETO TOPLANTI 1

AYVALIK TİCARET ODASI KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

Ayvalık Ticaret Odası 22 kişiden oluşan Kadın Girişimciler Kurulu oluşturmuştur. ATO Kadın Girişimciler Kurulu şu üyelerimizden oluşmaktadır; Tülay Lale, Selin Jale, Serap Kandiye, Aysun Zafer, Zeynep Kürşat Alumur, Hande İslamoğulları, Hacer Soylar, Öykü Şenhan, Arzu Birel, Feyruz Özbakan, Gökçe Taş Damcı, Havva Nefise Çam, Deniz Sabuncugil, Melek Pircivan, Serap Tuncay, Funda Arıcı, Neşe Zengin, Simla Başkurt, Ebru Efendioğlu, Narin Erboz, Hatice Banugül Bellibaş ve Hatice Çalışkan.

27 Şubat 2019 Çarşamba günü ATO Kadın Girişimciler Kurulu, kendi aralarında ve yüksek katılımla 3 kadın girişimcimizin aday olduğu başkanlık seçimini yaparak üyemiz Tülay Lale'yi ATO Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Selin Jale'yi de Kadın Girişimciler Kurulu Yedek Başkan üyeliğine seçtiler.

Ayvalık Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı ve Balıkesir temsilcisi Tülay Lale ile kurul üyesi Selin Jale, Ayvalık'ta ticaret yapan kadınlar ile 20 Mart 2019 Çarşamba günü biraraya geldiler.

Toplantıya Meclis Başkanımız Mehmet Sıray ve Genel Sekreterimiz Ahmet Baç da katıldı. Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tülay Lale, "Amacımız iş kadınları ile tanışmak ve gerçekleştirmeyi düşündüğümüz projeler üzerine bir yol haritası çizerek bunları en kısa sürede hayata geçirmektir. Bu toplantı kurulumuzun ve üyelerimizin yaptığı ilk toplantıdır. Bundan sonra daha sık biraraya gelip, Ayvalık için en iyi hizmetlerde bulunmanın yollarını arayacağız. Mehmet Sıray Başkanımız da bugün bizimle birlikte. Bize ATO ile ilgili her türlü desteği vereceklerini bildirdi. Kendisine çok teşekkür ediyoruz. Burada hem kurul üyelerimiz var hem kadın girişimci üyelerimiz var. Bugün tanışma ve kaynaşma toplantısı yapmak istedik. Aynı zamanda bize bilgi vermek üzere SMMM Didem Güneş'i de toplantımıza davet ettik. Her toplantıda konusunda uzman üyelerimizden bilgilendirme alacağız. Devletimizin kadın girişimciler için sağladığı ne gibi teşvikler var bilgi sahibi olmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray, "Yaklaşık 15 senelik Ticaret Odası dönemimde, ilk defa böyle bir toplantıya katılıyorum. Tülay Başkan'a özelikle başarılar diliyorum. Bizim toplumumuzda kadınlar çok önemli. En başta anne olmaları...
İşveren olarak da kadınlarımızın rolü çok önemli. Her şeyin odak noktası kadınlardır. ATO'da bugüne kadar kadın girişimlerine çok fazla teşvik yapılmadı. Ancak şimdi görüyorum ki meclis üyesi arkadaşlarımın aktif çalışmaları sayesinde genç girişimciler ve kadın girişimciler konusu ön plana çıktı. Son yapılan Kadın Girişimciler Kurulu seçiminde arkadaşlarımız göreve talip oldular ve kazandılar. Kendilerine başarılar diliyorum. Biz ATO yönetimi olarak, yapacakları her türlü projede, her türlü çalışmada ve hizmette yanlarında olacağız. Kendileri bize bir çalışma programı hazırlarlarsa o çalışma programına biz ne şekilde destek vermemiz gerekiyorsa desteğimizi o şekilde vereceğiz" dedi.

Kurul üyesi Selin Jale, "Ticaretin içinde bulunan bir kadın olarak, Ticaret Odası'ndan şu döneme kadar hiçbir bilgilendirme alamamıştık. Şikayetimiz buydu ve bu oluşumun içinde bu yüzden yer almıştık. Dileğim bundan sonra sık sık bilgilendirilmek. Hepimiz Ayvalık'ta çalıştığımız için bu bilgilendirmeleri alarak tüm olanaklardan yararlanmak istiyoruz." ifadelerini kullandı.

Toplantıya katılan SMMM Didem Güneş, Devlet tarafından kadınlara sunulan teşviklerden bahsetti. Fikir alışverişleri ile devam eden toplantı dilek ve temenniler ile sona erdi.

kadın girişimci 5 kadın girişimci1

Devamını oku: AYVALIK TİCARET ODASI KADIN GİRİŞİMCİLER KURULU TANIŞMA TOPLANTISI YAPILDI

"YURT DIŞI İŞ GEZİSİ DESTEĞİ "

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği; KOBİ'lerimizin yurtdışı pazarlara açılmalarını sağlayabilmeleri, bu çerçevede yurt dışı iş gezilerini yaygınlaştırarak bu gezileri daha nitelikli hale getirip ihracat kapasitelerini artırabilmeleri adına KOSGEB'le yeni bir destek modeli konusunda işbirliği gerçekleştirmiştir.

Bu destekle; KOBİ'lerimiz kendi sektörü ile ilgili ürün gelişmelerini ve yeni teknik-teknolojileri takip edebilmeleri, yabancı pazarda ikili iş görüşmelerini tesis edebilmeleri, ithal/ihraç ürünler analizi ve pazar araştırmaları yapabilmeleri adına fırsat oluşturulmuş; fuar katılımları, sanayi bölgesi, fabrika, teknopark gezileri ile ticari kapasitelerini artırmaları hedeflenmiştir.

KOSGEB İşletme Geliştirme Destek Programı Yurt Dışı İş Gezisi Destekleri çerçevesinde KOBİ'lerimiz; oda-borsaları kanalı ile sektörel ve en az 10 KOBİ'nin katılımı ile yurtdışına gerçekleştirecekleri iş gezilerinde destek almaya hak kazanmaktadırlar.

Konu ile ilgili detaylı bilgiye KOBİ Bilgi Sitesi'nden (http://www.kobi.org.tr), desteğe ilişkin rehberlere aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

https://www.tobb.org.tr/KobiArastirma/Sayfalar/YurtdisiIsGezisiDestegi.php

yurt dışı iş gezisi desteği

2019 ŞUBAT AYI BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın Şubat ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

VATAN PARTİSİ AYVALIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI SERDAR GÜRSES ODAMIZI ZİYARET ETTİ

Vatan Partisi Ayvalık Belediye Başkan Adayı Serdar Gürses 18 Mart 2019 Pazartesi günü Odamızı ziyaret etti. Kendilerini Meclis Başkanımız Mehmet Sıray, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ve Meclis Üyelerimiz karşıladı. Belediye Başkan Adayı Serdar Gürses seçilmeleri halinde Ayvalık'a katacakları hakkında bilgi verdi.

vatan partisi 2 vatan partisi 3

vatan partisi 1

YUNANİSTAN MİLLİ GÜNÜ İZMİR'DE KUTLANDI

Yunanistan Ulusal Günü İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve eşi Nikos Stefanou ev sahipliğinde 26 Mart 2019 Salı günü İzmir'deki bir otelde düzenlenen kokteyl ile kutlandı.
Resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, fahri konsoloslar ile iş dünyası ve yaşamlarını İzmir'de sürdüren Yunanlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Gecede konuklara hitap eden Başkonsolos Papoulia, "Bir çoğunuzla birlikte iki ülke ve iki halk arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için birçok girişim başlattık. Bütün girişimlerimizin başlangıç noktası barışı ve işbirliği yoluyla onları birbirine bağlayan komşu halkların daha da yüksek hedeflere ulaşabileceği inancıdır. İki yıl önce bu günde, burada o zamana kadar beni etkileyen en büyük şeylerden bahsetmiştim. O da gezegenin bu güzel köşesinde Yunanlılar ve Türkler arasında İzmir -Sakız, Ayvalık- Midilli, Kuşadası - Samos, Bodrum- Kos, Marmaris - Rodos, Kaş- Meis sakinleri arasında gelişen dostluktur" dedi.

yunanistan konsolosluk 2 yunanistan konsolosluk 3 yunanistan konsolosluk 1

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMALARINA KATILDI

Ayvalık Kaymakamlığı'nın düzenlediği Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Günü, 18 Mart sabah saat 09.00'da halkın Atatürk Anıtı'na çiçek koymasının ardından başladı.Çanakkale Şehitleri Anma Günü nedeni ile Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgüaslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın,Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ayvalık Temsilcisi Mehmet Onuk ve bütün protokol üyelerinin katıldığı tören, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan tarafından yapılan çelenk sunumunun ardından Ayvalık Garnizon Komutanı Fevzi Koyuncu'nun çelenk sunumu ile devam etti. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde bayrak göndere çekildi.

CANAKKALE 2 CANAKKALE 4

CANAKKALE 3 CANAKKALE 1

T.C. TİCARET BAKANI RUHSAR PEKCAN BALIKESİR BÖLGESEL İSTİŞARE TOPLANTISI'NA KATILDI

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, 2 Mart 2019 tarihinde Balıkesir Sanayi Odası'nda düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı'na katıldı. Burada sanayici ve iş insanlarıyla buluşan Bakan Pekcan ile birlikte Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Başkanı Nail Olpak, TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ve Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın toplantıya katıldı.

Toplantıda konuşan Pekcan, Türkiye'nin ilk 10 yıldaki hedefinin yüksek gelir düzeyindeki ülkeler ligine girmek olduğunu söyledi. Bunu başarabilmenin yolunun daha fazla ihracat ve daha fazla katma değeri yüksek ürünler pazarlama olduğunu belirten Pekcan, "Bunu da sizlerle beraber gerçekleştireceğiz. Rekabetçi olduğumuz alanlarda daha fazla tasarıma, farklılaşmaya ve teknolojiye ağırlık vererek daha fazla rekabetçi olacağız" dedi.

bölgesel 1 2 bölgesel 1 1

"AYVALIK DOĞAL YAŞAMI KORUYOR" PROJEMİZ BAKANLIK ONAYINDA

19 Mart 2019 Salı günü Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın isteği üzerine ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, ATO Genel Sekreteri Ahmet Baç, GMKA Proje Yönetmeni Sercan Ünlü ve Orman Mühendisi Atasay Tanrısever'in katıldığı bir toplantı düzenlendi. Toplantıda GMKA'ya verdiğimiz "Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor" projemizin çizimi tamamlanarak Bakanlığa gönderilmesİ, sonrasında Bakanlık'tan onay alma sürecinin başlatılmasına ve proje hazırlama ile ilgili teknik ve idari şartnamenin hazırlanması bu konuda da Balıkesir Orman İl Müdürlüğü'nden destek alınması kararı alınmıştır.

6 kasım kaymakam ziyaret

BALIKESİR BİLİM VE SANAYİ İL MÜDÜRÜ MEHMET ALİ AŞUK ODAMIZI ZİYARET ETTİ

13 Mart 2019 Çarşamba günü Balıkesir Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Mehmet Ali Aşuk, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Öncelikle Coğrafi İşaret almış Ayvalık zeytinyağının AB tescili hususunda Bakanlık tarafından yapılacak çalışmalar üzerine görüşüldü. Ayvalık Gıda İthisas Organize Sanayi Bölgesi'nin çok fazla sayıda istihdam sağlayacak olması sebebiyle çalışmalarının hızlandırılması ve bir an önce bölgenin Ayvalık'a kazandırılması konusunda görüş birliğine varıldı.

Görüşmenin devamında Sayın Aşuk ve Başkanımız Büyükçıvgın Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan'ı ziyaret ederek Ayvalık Gıda İthisas Organize Sanayi Bölgesi konusunda ortak fikirlerini ilettiler. Kaymakam Görgülüarslan çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğini ve çalışmaların ilgili Bakanlığın 2019 yılı programına alındığı bilgisini verdiler.

m.aliasuk mustafa büyükçıvgın

14 Mart Tıp Bayramı Kutlu Olsun

İnsan sağlığı için her koşulda var gücüyle çalışan fedakar sağlık çalışanlarının tıp bayramını kutlar, meslek hayatlarında başarılar dileriz.

dx

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

20 Mart 2019 Çarşamba günü Nazilli Ticaret Odası yeni binası, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katıldığı törenle hizmete açıldı.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu açılışta yaptığı konuşmada, İstihdam Seferberliği kapsamında verilen teşvikler ve destekler hakkında bilgi verdi. Hisarcıklıoğlu Nazilli iş dünyasına kampanyadan faydalanmaları çağrısında bulundu.

Hisarcıklıoğlu, "Dost kara gün içindir. Devletimizi yanımızda görüyoruz. Bunlar tarihi destekler. Allah kendilerinden razı olsun. Bize de düşen bu yolda kendilerine hizmet etmek. Son 25 yılda neler gördük. Bütün sıkıntıları aştık. Bu tekerlek bu tümsekte kalmayacak. Tümseği aştığımız da tekerlek de hızlı gidecek. Bizim kendimizden başka dostumuz yok. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi bozmasın." değerlendirmesinde bulundu.

Açılışa katılan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan'a yeni hizmet binalarının hayırlı olması dileklerinde bulundu.

açılış 1 açılış 2

Devamını oku: BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN NAZİLLİ TİCARET ODASI YENİ HİZMET BİNASI AÇILIŞ TÖRENİNE KATILDI

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.