AYVALIK ÇIRAKLIK EĞİTİM MERKEZİ MÜDÜRÜ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

18 Ocak 2019 Cuma günü Ayvalık Çıraklık Eğitim Merkezi Müdürü Şefik Acar ve Müdür Yardımcısı Sabri Yaren Odamızı ziyaret etti. AB destekli projede 8 öğrenci ve 2 öğretmen Çek Cumhuriyetine davet edildiklerini anlatarak proje hakkında ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a bilgi verdiler.

cıraklık eğitim

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN ÖDÜL TÖRENİNE KATILDI

Cimnastik, Kickbox, Futbol, Basketbol, Voleybol, Kros ve Futsal branşlarında yıl boyunca yapılan organizasyonlarda başarılı olan öğrencilerimize Ayvalık Kapalı Salonu'nda ödülleri verildi. 18 Ocak 2019 Cuma günü gerçekleştirilen ödül töreninde ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da ödül verdi. Başarılı öğrencilerimizi kutlayarak başarılarının devamını diledi.

11 12

13 14

15

 

 

 

 

MEDYA AYVALIK GAZETESİ SUAT SALGIN BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'I ZİYARET ETTİ

17 Ocak 2019 Perşembe günü Medya Ayvalık Gazetesi'nden Suat Salgın ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ayvalık Ticaret Odası'nın yapmış olduğu projeler ve çalışmalar ile ilgili bilgi aldı ve Ayvalık'ın ticari hayatı ile ilgili görüş alışverişinde bulunuldu.

suat salgın

ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ GENÇER'İ ZİYARET ETTİ

17 Ocak 2019 Perşembe günü ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer'i makamında ziyaret etti. Karşılıklı sohbet havasında geçen görüşmede ATO ve Ayvalık Belediyesi işbirliği ile halkımıza sağlanabilecek faydalar hakkında görüşüldü fikir alışverişinde bulunuldu.

17 Ocak

MİLLİYET TV BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN İLE RÖPORTAJ GERÇEKLEŞTİRDİ

16 Ocak 2019 Çarşamba günü Milliyet Tv Görüntülü Haber Koordinatörü Can Vural ve Milliyet Tv Yayın Yapım Görevlisi İhsan Kocakaplan ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ile röportaj yaptı. 

Röportajda ATO olarak yaptığımız çalışmalar, üyelerimize verdiğimiz hizmetler ve sağladığımız faydalar, coğrafi işaret AB tescili konusundaki çalışmalarımız, Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın TOBB'daki Ticaret Odaları Konsey Üyesi olması sebebiyle konseyde yaptığı çalışmalar ve bu yıl ATO olarak GMKA'ya verdiğimiz ve destek almaya hak kazanmış olan ''Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor'' projemiz konuşuldu.

İlgili haber önümüzdeki günlerde Milliyet Tv'nin youtube kanalında ve Odamız web sitesinde yayınlanacaktır.

16 ocak 2 16 ocak 3

AYVALIKGÜCÜ BELEDİYE SPOR YÖNETİM KURULU ZİYARETİ

Ayvalıkgücü Belediye Spor Yönetim Kurulu 15 Ocak 2019 Salı günü Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Karşılıklı sohbet içinde geçen görüşmede Ayvalık'ta yapılan ve yapılması planlanan spor etkinlikleri hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

ayvalıkgucu

TRAVEL AND GOURMETS DERGİSİ OCAK SAYISINDA AYVALIK HASAT ŞENLİĞİ YAZISI

Bu ay Travel and Gourmets Dergisinde 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günlerinde davetlimiz olan Egeden Tarifler Müberra Bağcının yazısı yayınlandı. Birbirinden güzel Ayvalık fotoğrafları ve yazısı için tıklayınız.

10 1

 

GMKA YATIRIM DESTEK OFİSİ YETKİLİLERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

15 Ocak 2019 Salı günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü Candan Şahin ve GMKA Yatırım Destek Ofisi Uzmanı Esra Kocabaş ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarette dış ticaret istihbarat merkezi kurulması ve termal sağlık turizminin geliştirilmesi amacıyla 4. Uluslararası Termal Sağlık Zirvesi'nin 2019 Eylül ayında Balıkesir'de gerçekleştirilmesi, lisanslı depo kurulması, GMKA'ya sunduğumuz ve destek almaya hak kazanan ''Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor'' projemiz konularında görüşüldü.

gmka

ZİRAAT TEKNİKERİ BİLHAN AKKUŞ BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'I ZİYARET ETTİ

Ayvalık Halk Eğitim Merkezi'nde bahçe bakımı ve zeytin yetiştiriciliği konularında ders veren Ziraat Teknikeri Bilhan Akkuş, 15 Ocak 2019 Salı günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvıgın'ı ziyaret etti. İlgili konularda ortak çalışma yapmak hususunda görüştüler. Ayrıca Bilhan Akkuş, halk eğitim öğrencilerinin ATO'dan zeytinyağı tadım eğitimi almak istediklerini dile getirdi.

halk eğitim

AYVALIK SANAT DERNEĞİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

8 Ocak 2019 Salı günü AYKÜSAD Başkanı Yaşar Akçay, Ayvalık Sanat Derneği Başkanı Sadi Mastar ve Ayvalık Sanat Derneği Üyesi Ayşe Akman ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarette Ayvalık'ta her yıl düzenlenen tiyatro festivali ile ilgili görüşme yapıldı. Her yıl olduğu gibi bu yıl da nasıl katkı sunabileceğimiz konusunda görüş alışverisinde bulunuldu.

8 Ocak 2019 1

Ayvalık Vilayetler Kamp Müdürü Eşref Aksoy Odamızı ziyaret etti

4 Ocak 2019 Cuma günü Ayvalık Vilayetler Sosyal Hizmetler Birliği Tesisleri Müdürü Eşref Aksoy ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Görüşmede 2019 yılı Ayvalık turizmi ve güncel konular hakkında fikir alışverişinde bulunuldu.

4 ocak 2019 vilayetler kampı müdürü

OYUNCU SERHAT ÖZCAN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

9 Ocak 2019 Çarşamba günü Sanat Fabrikası'nda '' Gece Boyunca '' oyunu ile sahnede olacak oyuncu ve yönetmen Serhat Özcan, 4 Ocak Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ve Odamızı ziyaret etti.

4 ocak 4 ocak-1

  

2018 ARALIK AYI BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın Aralık ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

KASIM AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2018 Kasım ayı Meclis Toplantısı 28 Aralık 2018 Cuma günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi, 2019 bütçesi görüşüldü ve onaylandı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Kasım ayı faaliyet raporunu okumasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 8. Faaliyet Raporunu okumak için tıklayınız.

meclis-aralk meclis-aralk-1

 

 

BALIKESİR VALİLİĞİ İL YAZI İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNÜN 10.10.2018 TARİH VE 23084 SAYILI YAZISI

Balıkesir Valiliği İl Yazı İşleri Müdürlüğü'nün 10.10.2018 tarih ve 23084 sayılı yazısı uyarınca aşağıda sıralanan konulara hassasiyet gösterilmesi önemle rica olunur.

  • İlimiz sınırları içerisinde faaliyet gösteren esnaf, firma ve her türlü işletme tarafından sunulan mal ve hizmetlerin haklı bir neden olmaksızın fiyatlarının yükseltilmemesi,
  • Ürünlerin piyasaya arzlarının geciktirilmemesi ve stokçuluk yapılmaması,
  • Satılan malın üretim yeri, ayrıca özelliği, tüm vergiler dahil satış fiyatı, birim satış fiyatı, satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başlandığı tarih, üretim yeri Türkiye olan mallar için Ticaret Bakanlığınca tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret şartlarına uyulması,
  • Ürünlerde kullanılan etiketlerin tarife ve fiyat listelerinin üzerindeki rakam ve harflerin okunabilir, düzgün, eksiksiz, gerçeğe uygun, yeterli büyüklükte ve başka rakam, kelime ve işaretlerle karışıklığa sebebiyet vermeyecek şekilde kullanılması,
  • Tarife ve fiyat listelerinin hangi mala ait olduğunun tüketiciler tarafından kolaylıkla görülebilmesi ve okunabilmesi hususlarına riayet edecektir.

14. AYVALIK GELENEKSEL DEVE GÜREŞİ ETKİNLİĞİNE KATILDIK

16 Aralık 2018 Pazar günü Ayvalık Deve ve Deve Güreşi Sevenler Derneği tarafından 14. sü düzenlenen Geleneksel Deve Güreşi Festivali bu yıl da büyük ilgi gördü. Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın da katıldığı etkinliklere Ezine, Çanakkale, Edremit, Bergama, Dikili, Burhaniye ve Bodrum'dan gelen deveciler cemiyet üyeleri, deve sahipleri ve yüzlerce vatandaş büyük bir heyecanla izledi.

deve güreşi

10. REEL SEKTÖR VE FİNANS SEKTÖRÜ DİYALOG GÜÇLENDİRME TOPLANTISI BURSA'DA YAPILDI

25 Aralık 2018 Salı günü ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit, ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pehlivan ve TOBB Delegesi ve ATO Meclis Üyesi Yusuf Yılmaz, TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun da katıldığı 10. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) & Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Reel Sektör & Finans Sektörü Diyalog Güçlendirme Toplantı'sına katıldılar. Yine aynı gün saat 19:00'da Bursa Ticaret ve Sanayi Odası tarafından bu yıl 45. si düzenlenmiş olan ''Ekonomiye Değer Katanlar-2018 Ödül Törenine'' Odamızı temsilen katılmışlardır.

Hisarcıklıoğlu, bankaların reel sektörün dertlerini dinlemek için sahaya inmesinin son derece önemli olduğunu belirterek, "Bizlerin dertlerini, sıkıntılarını dinlemek için, hep birlikte buraya gelmeleri, inşallah hayırlara vesile olacak. Bu toplantılarla, reel sektör ile finans sektörü, birbirini daha iyi anlayacak ve ortak çözümler geliştirecek. Yani bu sıkıntılı süreci, birlikte çalışarak atlatacağız" dedi.

Her iki sektörün de güçlendirilmesine ihtiyaç olduğuna dikkat çeken TOBB Başkanı, bu kapsamdaki önerilerini hükümete ilettiklerini ve iletmeye devam ettiklerini söyledi.

 

bursa konsey 1 bursa konsey 2

bursa konsey 3  END6783

MİDİLLİ'DEN GELEN YUNAN DOSTLARIMIZI ODAMIZDA AĞIRLADIK

15 Aralık Cumartesi günü Midilli'den Ampelıkiotis Georgios ( PALLESVIAKOS Spor Kulübü Fahri Başkanı), Pıaytes Pauagiotis ( Midilli Spor Müdürü ), Matoula Giarlou (Midilli Belediye Meclis Üyesi) Ayvalık Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Misafirlerimizi ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, ATO Başkan Yardımcıları Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit ve ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pehlivan karşıladı. Dostane geçen görüşmede karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi konusunda görüş birliğine varıldı.

cumartesi cumartesi-2 cumartesi-3

TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEYİ MÜŞTEREK TOPLANTISI

TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konseyi Müşterek Toplantısı Ticaret Bakanı Ruhser Pekcan ve TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun katılımı ile 26 Aralık 2018 Çarşamba günü TOBB Ankara'da gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasında TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, "Oda ve borsa camiası olarak, atılan adımların ekonomiye yansıması için üstümüze düşen her sorumluluğu yerine getirecek, daha çok çalışmaya, üretmeye devam edeceğiz." dedi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan: "Elektronik çek ve bono sistemini en kısa zamanda uygulamaya alacağız. Artık firmalarımız çek ve bonoyu elektronik ortamda sisteme sokabilecek, takip edebilecek"- "Bu sene itibarıyla 11 bin firmamız Eximbank'ın imkanlarından yararlanıyor. Seneye inşallah 12 bin 300 civarında bir hedefimiz var" diye konuştu.

Yöremizi ilgilendiren 6 maddeden oluşan gündem konuları da görüşülen toplantıda TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi ve ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da görüşlerini dile getirdiği bir konuşma yaptı.

tobb konsey 78 1 tobb konsey 78 2

tobb konsey76  tobb konsey 77

 

Devamını oku: TOBB TİCARET VE SANAYİ ODALARI KONSEYİ MÜŞTEREK TOPLANTISI

ATO OLARAK YERLİ MALI HAFTASI ETKİNLİKLERİNE KATILDIK

14 Aralık 2018 Cuma günü Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Kıvanç Sarlıcalı İlköğretim Okulu 3 E Sınıf Öğretmeni Gamze Pehlivan'ın hazırladığı Yerli Malı Haftası çerçevesinde düzenlenen etkinliklere katıldılar.

yerli malı yerli malı-2 yerli malı-3

AK PARTİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI VE KARESİ BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

31 Mart 2019 tarihinde yapılacak olan Yerel Seçim çalışmaları kapsamında  Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Karasi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Av. Ahmet Sağlam, Ak Parti Balıkesir Milletvekili ve MKYK Üyesi Yavuz Subaşı, Ak Parti Milletvekili Mustafa Canbey ve Ak Parti Ayvalık İlçe Yönetimi 24 Aralık 2018 Pazartesi günü Odamızı ziyaret ettiler.

Ziyarette öncelikle ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray konuklarımızın gerçekleştirdiği ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi. Ak Parti Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı ve Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz Ayvalık'a değer verdiklerini, Ayvalık'ın sosyal ve kültürel hayatını çok önemsediklerini, seçilmeleri halinde Ayvalık'ın tüm değerlerini koruyarak hizmet edeceklerini belirttiler.

Daha sonra katılımcıların kendilerini tanıtmaları ile ziyaret sona erdi. Ziyaret sonunda Sayın Yücel Yılmaz ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a bir hediye takdim etti, Mustafa Büyükçıvgın da kendilerine teşekkür ederek karşılığında küçük bir hediye takdim etti ve 2019 yerel seçimlerinde Yücel Yılmaz'a başarılar diledi.

1 2

3 4

Devamını oku: AK PARTİ BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BAŞKAN ADAYI VE KARESİ BELEDİYE BAŞKANI YÜCEL YILMAZ...

AKBANK YETKİLİLERİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ

12 Aralık 2018 Çarşamba günü görevine yeni atanan Akbank Müdürü İbrahim Duman ve Müdür Yardımcısı İlknur Efe ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarettte Ayvalık piyasa ekonomisi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.  

12 aralık

VOLKAN BEKİT VE GÖKMEN SÖZMEN ATO BAŞKANI MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'I ZİYARET ETTİLER

Ayvalık'ın tanınmış restoran ve otel işletmecisi Volkan Bekit ve Türkiye'nin ve dünyanın birçok ülkesinde gastronomi konusunda uluslararası organizasyonlara başarıyla imza atmış Sözen Yayıncılık ve Organizasyon A.Ş.'nin Genel Müdürü ve Genel Yayın Yönetmeni Gökmen Sözmen, 23 Aralık Pazar günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret ettiler. Ziyarette Ayvalık- Ege Gastronomi Enstitüsü oluşturma konusunda görüş birliğine varıldı.

ziyaret-10

 

''TOPRAKLA DA ŞİİR YAZILIR'' SERGİ SAHİPLERİ NAİLE CİMİT VE FATMA KIZILATA ODAMIZI ZİYARET ETTİ

11 Aralık 2018 Salı günü Naile Cimit ve Fatma Kızılata 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinlikleri kapsamında ATO'nun destekleri ile açtıkları "Toprakla da Şiir Yazılır" isimli seramik sergilerinin başarılı geçtiğini belirterek desteklerinden dolayı ATO adına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a teşekkür ettiler ve seramikten zeytindalı ve zeytin figürlü bir hediye takdim ettiler.  

11 aralık

İZFAŞ YETKİLİLERİ ODAMIZDA 9. OLİVTECH FUARI İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPTILAR

21 Aralık 2018 Cuma günü Odamızda 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinlikleri değerlendirme toplantısı yapıldı. Toplantıya ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın başkanlık yaptı ve hasat etkinliklerine katılan zeytinyağı firmaları yetkililerinin görüşlerini dinledi. Toplantı sonrası İZFAŞ Yetkilileri Gökalp Soygül, Elif Akşahin ve Damla Kara tarafından 6-9 Mart 2019 tarihleri arasında gerçekleşecek olan 9. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

olivetech 1 olivetech 2

olivetech 3 olivetech 4

TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN ÜLKE MASALLARI BÜLTENİ'NE SİTEMİZDEN ULAŞABİLİRSİNİZ

İhracatçı firmalarımızın uluslararası rekabet güçlerinin artırılması, ihraç pazarlarındaki fırsatları değerlendirmeleri ve karşılaşabilecekleri engellere hazırlıklı olmalarını sağlamak doğrultusunda başta hedef ve öncelikli ülkeler olmak üzere firmalarımıza dış pazarlarla ilgili en güncel ve doğru bilginin sağlanması ve çeşitli ülkelerde resmi kurumlar tarafından alınan, ihracatımızı doğrudan etkileyebilecek kararlar hakkında güvenilir bilginin temini ihracatımızın gelişimi açısından büyük önem taşımaktadır.

Ticaret Bakanlığı tarafından bu amaçla 2018 yılı Aralık ayı itibari ile ''Ülke Masaları Bülteni '' yayınlanmaya başlanmıştır. Bülten Odamız web sitesinden aylık olarak yayınlanacaktır. Takip etmek ve bilgilenmek isteyen üyelerimiz aşağıdaki linke tıklayınız.

Ülke Masaları Bülteni-Aralık 2018

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TRT RADYO KANALINA KONUK OLDU

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın 19 Aralık Çarşamba günü Ankara Üniversitesi Öğretim Üyelerinden Prof. Dr. Nevzat Artık ile birlikte TRT radyo kanalına konuk oldu. Programda Başkanımız Büyükçıvgın Ayvalık zeytinyağı coğrafi işaretinin yöre kalkınmasındaki rolü ve coğrafi işaretimize AB tescili alma süreci hakkında bir röportaj verdi.

trt2

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.