MEB SERTİFİKALI KOOPERATİFÇİLİK EĞİTİMİ - KOOPGEP

Odamızda Sicil Kaydı Olan Kooperatiflerin Bilgisine;

T.C. Milli Eğitim Bakanlığı'ndan "Kooperatifçilik Sertifikası" almak ve 1163 sayılı yasa değişikliğinde boşluğa düşmemek adına S.S. Tüm Kooperatifleri Merkez Birliği'nce 20-25 Nisan 2019 tarihleri arasında Kooperatifçilik Geliştirme Eğitimi-KOOPGEP düzenlenmiştir.

Seminerin konusu Kooperatifçilik açısından, Muhabese- Finansman konusudur. Çalışma Antalya- Kemer- Göynük Beldesi'nde, 5 yıldızlı Transatlantik Otelde ve Ultra Herşey Dahil sisteminde gerçekleştirilecektir.

Seminerde T.C. Ticaret Bakanlığı'mızın Kooperatifçilik Uzmanları ile Kooperatifçilik Bölümleri olan Üniversitelerimizden Öğretim Üyesi Hoca'larımız da görev alacaklardır.

Scan0001 Scan0002

OLİVTECH FUARI ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

15 Şubat 2019 Cuma günü Gözlem Gazetesi Reklam Koordinatörü Yasemin Topçu ve Genel Koordinatör Engin Tatlıbal Odamızı ziyaret ettiler. Bu yıl katılımcısı olacağımız 9. Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı ile ilgili ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray ile görüştüler. Görüşmede ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan da bulundu ve Ayvalık zeytin ve zeytinyağı hakkında konuşuldu.

gozlem

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN MİLLETLERARASI TAHKİM DİVANI (ICC)'NA KATILDI

M. Rifat Hisarcıklıoğlu TOBB Başkanı ve ICC Türkiye Milli Komitesi Yönetim Kurulu Başkanı, Alexis Mourre ICC Milletlerarası Tahkim Divanı Başkanı ve Ruhsar Pekcan Ticaret Bakanı'nın katılımları ile 15 Şubat 2019 Cuma Günü gerçekleşen ICC Türkiye Tahkim Günü'ne ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın katılım sağladı. Çeşitli panellerin gerçekleşeceği divanda, tahkim konuları çok çeşitli açılardan ele alınacak, toplantıların ülkemize hayırlar ve güzellikler getirmesini dileriz.

ICC 1 ICC 2 ICC 3

Devamını oku: BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN MİLLETLERARASI TAHKİM DİVANI (ICC)'NA KATILDI

"AYVALIK DOĞAL YAŞAMI KORUYOR" PROJEMİZ İÇİN İMZALAR ATILDI

Ayvalık Ticaret Odası olarak başvuru sahibi olduğumuz Güney Marmara Kaljınma Ajansı'na (GMKA) sunduğumuz 960.000 TL bedelli "Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor" temalı projemiz onaylanmıştır. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve İlgili taraflarca tüm hukuki hazırlıkları tamamlanmış ve bugün (14 Şubat 2019'da) karşılıklı olarak imzalanmıştır. İlçemize güzellikler getirmesini dileriz.

gmka1 gmka4

gmka2 gmka3

  

 

 

AYVALIK YELKEN İHTİSAS KULÜBÜ YÖNETİCİLERİ BAŞKANIMIZLA GÖRÜŞTÜ

13 Şubat 2019 Çarşamba günü Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü Yöneticilerinden Zeynep Kazancıgil, Fahri Tolga Alpkökin ve Antrenör Bora Yüksel Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette Ayvalık'ta deniz sporlarının öneminden ve gençlere sağlayacağı faydalardan konuşuldu. 1969 yılında kurulan Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü faaliyetlerinin genişletilmesi bu sayede de Ayvalık'ın tanıtımına nasıl katkı sağlayacağı konularında görüşüldü. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Ayvalık Yelken İhtisas Kulübü Yönetimine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

yelken

MHP AYVALIK BELEDİYE BAŞKAN ADAYI OP. DR. NAZMİ BAŞARAN ODAMIZI ZİYARET ETTİ

13 Şubat 2019 Çarşamba günü Ayvalık Milliyetçi Hareket Partisi Belediye Başkan Adayı Op. Dr. Nazmi Başaran, Ayvalık MHP İlçe Başkanı Ali Atalay, Ayvalık MHP ve AKP İlçe Yöneticileri Odamızı ziyaret ederek seçim çalışmalarını anlattılar. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın kendilerini karşıladılar ve seçim sürecinde kendilerine başarılar dilediler. Ziyarette ATO Yönetim Kurulu ve ATO Meclis Üyeleri hazır bulundular. 

mhp 2mhp 1mhp 3

 

AYVALIK KÜRŞAT ZEYTİNYAĞI FİRMA YETKİLİLERİ BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'I ZİYARET ETTİ

13 Şubat 2019 Çarşamba günü Ayvalık'ın eşraf ailelerinden Kürşat ailesi Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ayvalık zeytinyağı sektörünün sorunları, Ayvalık Zeytinyağı Coğrafi İşareti ve nasıl geliştirilebileceği, Ayvalık Ticaret Odası'nın Coğrafi İşaret Avrupa Birliği Belgesi müracaat aşamasında birlikte neler yapılabileceği konularında görüş alışverişinde bulundular. Ziyarette Mustafa Kürşat, Fatma Süner Kürşat ve Ali Kürşat Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'a başarılar dilediler. 

kursad

GMKA PAZARLAMA ATÖLYESİ DUYURUSU

Değerli Üyelerimiz,

15-20 Nisan 2019 tarihleri arasında Balıkesir Ajans Hizmet Binası'nda Odamızda faaliyet gösteren firmalara yönelik olarak, pazarlama kapasitelerini artırmaları ve yeni trend dijital pazarlama ve sosyal medya kanallarını kullanarak pazarlama hedeflerini gerçekleştirmeleri amacıyla GMKA tarafından ücretsiz olarak "Pazar Payını Büyütme Atölyesi" çalışması düzenlenecektir.

Atölyeye katılım sağlayacak firma sayısı 20 ile sınırlandırılmıştır (Balıkesir ve Çanakkale İlleri toplam firma sayısı). Katılım sağlamak isteyen firmalarımız aşağıdaki linkten başvuru formunu eksiksiz olarak ve özenle doldurmaları rica edilmektedir. Başvurular 29 Mart 2019 Cuma günü sona erecek olup 5 Nisan 2019 Cuma günü atölyeye katılmaya hak kazanmış firmalar GMKA web sitesinde yayınlanacaktır.

Atölye ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşmak için tıklayınız.

Başvuru formuna ulaşmak için tıklayınız.

ATO YÖNETİM KURULU BAŞKANI "TARIM 4.0" KONFERANSINDAYDI.

7 Şubat 2019 Perşembe günü ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Balıkesir Ticaret-Sanayi Odası ve Ticaret Borsası'nın birlikte düzenledikleri Ekonomist Cem Seymen'in konuşmacı olduğu "Tarım 4.0" konulu konferansa katıldı. Cem Seymen, tarımın Türkiyedeki yeri ve konumu, tarımın ekonomiye katkıları, tarım için neler yapılması gerektiği konularına değindi. Konferansta, Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın da gündeme ilişkin görüşlerini paylaştı.

konferans1 konferans2

konferans3 konferans4

 

 

 

Cem Seymen, Tarımın Türkiye’deki yeri ve konumu, tarımın ekonomiye katkıları, tarım için neler yapılması gerektiği konularına değindi.

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'IN MİLLİYET TV SİTESİNDE YAYINLANAN HABERİ

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Müşterek Toplantısı'nda yöremizi ilgilendiren 6 ana konu ile ilgili bir sunum gerçekleştirdi. Haber ile ilgili detaylar Milliyet Tv haber sitesinde yayınlandı. Haberi okumak için http://vizyon2023milliyet.com/buyukcivgin-bolgenin-sorunlarini-konseyde-paylasti/ linkini tıklayınız.

milliyet

HORECA FAIR Ege Uluslararası 4.Otel Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Fuarı Hakkında

Değerli Üyelerimiz, 20 – 23 Şubat 2019 tarihleri arasında Fuarizmir'de düzenlenecek olan HORECA FAIR Ege Uluslararası 4. Otel Ekipmanları ve Ev Dışı Tüketim Fuarı'na katılmak isteyen üyelerimiz 25 Ocak 2019 tarihine kadar Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize geri dönüş yapması gerekmektedir. Katılım yeterli sayıya ulaştığı takdirde transfer, fuar organizasyonu tarafından yapılacaktır. Ayrıntılı bilgiye ulaşmak için http://www.edtfuari.com/tr/ web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI RAHMİ GENÇER ODAMIZA ZİYARET GERÇEKLEŞTİRDİ

5 Şubat 2019 Salı günü Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer Odamızı ziyaret etti. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray kendilerini ağırladılar. Kentimizde bulunan en önemli ticaret kollarından tarım ve turizmin geliştirilmesi adına yapılması gerekenleri ve Odamız ve sektör temsilcilerimizin işbirliği ile çalışmalar yapmamız gerektiği üzerine görüşüldü.

Rahmı gencer zıyaret 1 Rahmı gencer zıyaret 2

Rahmı gencer zıyaret 3 Rahmı gencer zıyaret 4

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN EMİTT FUARI'NDA STANDLARI GEZDİ

1 Şubat 2019 Cuma günü 23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı'nın (EMİTT) 2. gününde Balıkesir İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı ile ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Fuardaki standları gezdiler. Özgün Zeytincilik, Ayvalık Tarihi Kentler Birliği ve Meis Turizm standlarını gezerek Fuarda başarılar dilediler.

emitt fuarı 1 emitt fuarı 2

Devamını oku: BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN EMİTT FUARI'NDA STANDLARI GEZDİ

" 6.KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ'NE BAŞVURULAR BAŞLADI "

Sayın Üyelerimiz;

KOSGEB İdaresi Başkanlığınca her yıl düzenlenmekte olan " KOBİ ve GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ "nin 6.'sına başvurular başlamıştır. İşletmelerimiz başvurularını online olarak KOSGEB resmi web sayfası (www.kosgeb.gov.tr) üzerinden yapabilmektedir.

Son başvuru tarihi 11 Şubat 2019'dur.

Yarışmaya katılan İşletmelerimizden finale kalanlara verilecek ödül: KOSGEB tarafından düzenlenecek olan ve her yıla özgü belirlenen Avrupa Ülkeleri, ABD, Latin Amerika Ülkeleri ve Uzak Doğu Ülkeleri gibi yerlere gerçekleştirilecektir. Yurtdışı İş Gezisi Desteği olup, giderleri %100 oranında KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Yarışmaya başvurular 7 farklı kategoride olup, aşağıda listelenmektedir. 

kosgeb kobi

" 6.KOBİ VE GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ'NE BAŞVURULAR BQAŞLADI "

Sayın Üyelerimiz;

KOSGEB İdaresi Başkanlığınca her yıl düzenlenmekte olan " KOBİ ve GİRİŞİMCİLİK ÖDÜLLERİ "nin 6.'sına başvurular başamıştır. İşletmelerimiz başvurularını online olarak KOSGEB resmi web sayfası (www.kosgeb.gov.tr) üzerinden yapabilmektedir.

Son başvuru tarihi 11 Şubat 2019'dur.

Yarışmaya katılan İşletmelerimizden finale kalanlara verilecek ödül: KOSGEB tarafından düzenlenecek olan ve her yıla özgü belirlenen Avrupa Ülkeleri, ABD, Latin Amerika Ülkeleri ve Uzak Soğu Ülkeleri gibi yerlere gerçekleştirilecektir. Yurtdışı İş Gezisi Desteği olup, giderleri %100 oranında KOSGEB tarafından karşılanacaktır.

Yarışmaya başvurular 7 farklı kategoride olup, aşağıda listelenmektedir. 

kosgeb kobi

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN EMİTT FUARI AÇILIŞINA KATILDI

23. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı (EMİTT) bu yıl 31 Ocak-03 Şubat 2019 tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Fuar 31 Ocak 2019 Perşembe günü Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy'un açılış konusması ile başladı. ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın EMİTT Fuarı'na katılım sağladı.

EMİTT 1 1 EMİTT 1 3 EMİTT 1 4

Devamını oku: BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN EMİTT FUARI AÇILIŞINA KATILDI

AYVALIK REBETLERİ TOPLULUĞU BAŞKANIMIZI ZİYARET ETTİ

22 Ocak 2019 Salı günü Ayvalık Rebetler Topluluğu Koordinatörü Hilal Ak ve Umur Kaan Coşkun ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarette Ayvalık Rebetler Topluluğu olarak 2 yakanın acılarını sevinçlerini anlatan şarkılar seslendirdiklerini, Ayvalık Ticaret Odası'nın toplantılarında ve etkinliklerinde sahne almak istediklerini belirttiler. Her iki yakada da yapılacak olan kültürel etkinlikler ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulundular.

22 ocak 2

ARALIK AYI MECLİS TOPLANTISI YAPILDI

2018 Aralık ayı Meclis Toplantısı 29 Ocak 2019 Salı günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda; bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi, 21 Ocak 2019 Pazartesi günü TOBB'da gerçekleştirilen Türkiye Ekonomi Şurası'nda görüşülen konulardan oluşturduğumuz "Konsey ve Bölgeler Ekonomi Raporu" sunumu Başkanımız Mustafa Büyükçıvıgın tarafından yapıldı. Aralık ayı faaliyet raporunun Meclis Üyelerimize dağıtılmasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 9. Faaliyet Raporunu okumak için tıklayınız.

meclis 2019 2 meclis 2019

OKTAY TAYFUN ATO YÖNETİM KURULU'NU ZİYARET ETTİ

22 Ocak 2019 Salı günü Ayvalık'ın tanınmış simalarından Oktay Tayfun ATO Yönetim Kurulu'nu ziyaret etti. Dostane geçen görüşmede Ayvalık'ın ekonomik durumu hakkında konuşuldu.

22 ocak 1

ODAMIZDA 9. OLİVTECH FUARI HAZIRLIK TOPLANTISI YAPILDI

29 Ocak 2019 Salı günü Odamızda 6-9 Mart 2019 tarihlerinde yapılacak olan ve katılımcısı olacağımız 9. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı, Süt Ürünleri, Şarap ve Teknolojileri Fuarı hazırlık toplantısı yapıldı. Toplantıya katılım sağlayan zeytinyağı sektöründeki üyelerimiz ile görüş alışverişinde bulunuldu.

9. olivtech fuarı 1 9. olivtech fuarı 2

ATO ELEKTRONİK BELGE YÖNETİM SİSTEMİ'NE (EBYS) GEÇİŞ YAPTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin Odaların kullanıma tahsis ettiği Elektronik Belge Yönetim Sitemi'ne (EBYS) geçmek için hizmet sağlayıcı CBKSoft yazılım şirketi tarafından Oda personelimize kapsamın bir eğitim verildi.

Firma temsilcisi Büşra Topkaya'nın 21-24 Ocak 2019 tarihlerinde verdiği 4 günlük eğitim sonunda gelen-giden evrak yönetimi ve tüm iş akışları sistem üzerinden E-İmza entegrasyonu ile yapılmaya başlandı.

EBYS ile birlikte üyelerimize verdiğimiz hizmetin gerçekleştirme süresi kısalacaktır. Ayrıca eletronik imza kullanımıyla birlikte hem bilgi güvenliği artacak hem de kağıt ve zaman israfının önüne geçilecektir. Kayıtlı Elektronik Posta kullanmaya başlayan Odamız, KEP kullanan Türkiye'deki her kuruluş ile elektronik ortamda iletişime geçecektir. 
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin geçtiğimiz yıllarda başlattığı dijital oda projesi kapsamında uygulamaya koyduğumuz yenilikler önümüzde aylarda devam edecek.

ebys 6 ebys 2

21 OCAK 2019 TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI SUNUMU

21 Ocak 2019 Pazartesi günü Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin düzenlediği Türkiye Ekonomi Şurası'nda görüşülen sorunlar ve alınması gereken önlemler konulu "Konsey ve Bölgeler Ekonomi Raporu" başlıklı raporumuzu okumak için tıklayınız.

TOBB -

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK POLİS MORAL KAMPINDAKİ AÇILIŞ VE PLAKET TÖRENİNE KATILDI

22 Ocak 2019 Salı günü Ayvalık Polis Moral Kampında gerçekleşen ve Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı'nın da katılmış olduğu Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağışlanan 5 araç için teslim töreni yapıldı. Ayvalık ilçesinde faaliyet gösteren işletmeler ve kuruluşlar tarafından, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğünün daha etkin ve verimli hizmet verebilmesi adına, emniyet müdürlüğüne 4 yeni araç ve 1 adet motosiklet bağışlandı. Ayvalık'ta faaliyet gösteren işletmeler ve kuruluşlar tarafından hibe edilen 5 yeni araç, Ayvalık İlçe Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kullanılmak üzere düzenlenen tören ile hizmete sunuldu.

Bağışta bulunan kuruluşların yetkililerinin de hazır bulunduğu törende şükran duygularını ifade eden Vali Yazıcı, "Bugün sizlerle beraber olmak bana onur veriyor, mutluluk veriyor. Bu araçların ilimize kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Araçların ilimize hayırlı ve uğurlu olmasını temenni ediyorum." diye konuştu.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da törene katılarak Vali Yazıcı'dan plaket teslim aldı ve teslim kurdelesini keserek hayırlı olsun dileklerini iletti.

7 9

12

ATO ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

19 Ocak 2019 Cumartesi günü Ayvalık Ticaret Odası Zeytin ve Zeytinyağı Komitesi ile bu yıl 6-9 Mart tarihlerinde gerçekleşecek olan ve katılım sağlayacağımız 9. Olivtech Fuarı üzerine bir toplantı gerçekleştirildi.

Aynı gün Balıkesir Ticaret Borsası'nda Balıkesir Oda ve Borsa Yönetim ve Meclis Başkanlarının katıldığı İl İstişare Toplantısı'na ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Babayiğit katılım sağladı.

19 ocak1 19 ocak2

Para Dergisi 4. Sayısında ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Yazısı Yayınlandı

Haftalık ekonomi dergisi olan Para Dergisi'nin 27 Ocak-2 Şubat 2019 tarihleri arası çıkan 4. sayısında ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Balıkesir sosyoekonomik yapısı ile ilgili yazısı yer aldı.

Balıkesir İlimiz ile ilgili haberi ve Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın yazısını okumak için haberin devamına tıklayınız.

Devamını oku: Para Dergisi 4. Sayısında ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Yazısı Yayınlandı

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TÜRKİYE EKONOMİ ŞURASI'NA KATILDI

TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu'nun ev sahipliğindeki Türkiye Ekonomi Şurası; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bazı Bakanlar, Oda ve Borsa Başkanları, Meclis Başkanları, OSB Başkanları ile çok sayıda iş insanının katılımıyla 21 Ocak 2019 Pazartesi günü TOBB İkiz Kuleler Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi. Şura'da iş dünyasının temsilcileri sorun ve çözüm önerilerini birinci ağızdan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Bakanlar ile paylaşma imkânı buldu. Türkiye'nin ekonomik nabzının tutulduğu toplantıya ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da katılım sağladı. Diğer Oda/Borsa Başkanları ile bölgemiz ekonomik gündemini değerlendirdi.

SURA 1 1 SURA 1 2 SURA 1 3

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'IN MİLLİYET TV'DE YAYINLANAN RÖPORTAJI

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın ATO'nun yeni döneminde yaptığı icraatlardan bahsettiği Milliyet Tv'de yayınlanan videosunu izlemek için linke tıklayınız.

Milliyet Tv Röportajı

BAŞKANIMIZ TOBB TİCARET ODALARI KONSEY ÜYELERİ TOPLANTISINA KATILDI

20 Ocak 2019 Pazar günü TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyesi ve ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, TOBB Ticaret Odaları Konsey Üyeleri toplantısına katıldı.

TOBB1 TOBB2 konsey7

AYVALIK DOĞAL YAŞAMI KORUYOR

Ayvalık Ticaret Odası olarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)'na verdiğimiz ''Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor'' başlıklı ve toplam bütçesi 960.520 tl ve talep edilen destek miktarı 720.390 tl olan projemiz uzmanların denetiminden geçerek başarılı bulunmuş ve destek almaya hak kazanmıştır.

Proje kapsamı; Şeytan Sofrası mahali sulak alanı içerisinde ahşap yürüyüş yolları ve kuş gözlem teraslarının yapılması, Hakkıbey Yarımadası ve Alibey Adası tabiat parkı sınırları içerisinde giriş kontrol üniteleri, binaları ve giriş takı yapılması olarak belirlenmiştir.

Projenin amacı; Ayvalık'ın doğal güzelliklerini gelen konuklarımıza daha ulaşılır hale getirmek, tabiat parkı alanlarını ve dolayısıyla Ayvalık doğal yaşamını korumak ve alternatif turizm etkinliği oluşturarak turizm sezonunu 12 aya yaymaktır.

Projenin Ayvalık'a, bölgemize ve ülkemize faydalı olmasını dileriz.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Projemiz hakkındaki tanıtım videosu için aşağıdaki linki tıklayınız.

Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor

dogal yasam-2

 

 

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.