"Unesco Dünya Mirası ve Ayvalık Kültürel Peyzajı Sempozyumu"

Ayvalık'ın değerlerinin korunarak gelecek nesillere aktarılması hedefiyle yola çıkan Ayvalık Ar-Ge; Güney Marmara Kalkınma Ajansı ortaklığıyla önemli bir sürecin ilk adımlarını atıyor.

Dernek, Ayvalığın doğal, kültürel ve geleneklerinden gelen değerlerinin UNESCO Dünya Kültür Mirası'na alınması amacıyla;      22 – 23 Mayıs 2015 tarihleri arasında Ayvalık, Cunda Turizm Otelcilik Uygulama Oteli'nde gerçekleştirilecek olan sempozyumla bu süreci başlatıyor. Alanlarında aktif çalışmaları bulunan akademisyenlerin, uzmanların, sivil toplum örgütü temsilcilerinin sunumlarının yer alacağı sempozyumun amacı; Ayvalık Kültürel Peyzaj'ının UNESCO Dünya Mirası ile ilişki çerçevesinin değerlendirilmesi olacak.

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında kurulan Ayvalık Ar-Ge, Ayvalığın geleceğine sürdürülebilir katkıda bulunmak hedefiyle Güney Marmara Kalkınma Ajansı ortaklığı; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi ve Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliği; Anadolu Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi'nin katkılarıyla, önemli bir projeyi hayata geçirmek için ilk adımları atıyor. Ayvalık Ar-Ge bu süreçte tüm paydaşlar arasında iletişim ağı oluşturma, lobi çalışmaları, başvuru ve kabul süreçlerinde koordinatör dernek görevini üstlenecek.

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.