'ZEYTİNYAĞI, SAĞLIK KAYNAĞI' PANELİ KÜÇÜKKÖY KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri etkinlikleri sloganı '' Zeytinyağı, Sağlık Kaynağı'' ile aynı ismi taşıyan panel, Halil Başyazgan Küçükköy Kültür Merkezinde gerçekleşti. Panel Konuşmacıları Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Prof. Dr. Timur Timurkaynak ve Diyetisyen Serap Akyol idi. Panelin Moderatörlüğünü ise UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet yaptı.

Etkinliğe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu da katıldı. Sağlık için zeytinyağının önemine dikkat çeken Kafaoğlu, en kaliteli zeytin ve zeytinyağının Ayvalık'ta üretildiğini vurguladı. Sayın Kafaoğlu '' Zeytin ve zeytyinyağını el birliğiyle hak ettiği yere getirmeliyiz'' diye konuştu.

Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Levent Tıp Merkezi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Timur Timurkaynak, uzun yaşamın iksirinin zeytinyağı olduğunu belirtti. Akdeniz- Ege mutfağı tipi beslenmenin en sağlıklı beslenme tipi olduğunu söyleyen Timurkaynak, her gün bir kaşık zeytinyağıyla güne başlamanın kalp krizi riskini azalttığını söyledi.

Ayvalık'ın en iyi çiftçisi ödülüne layık görülen Mehmet Yavaş'a törenle ödülü verildi.

panel 1 panel 2 panel 3

Devamını oku: 'ZEYTİNYAĞI, SAĞLIK KAYNAĞI' PANELİ KÜÇÜKKÖY KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ İKİNCİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Ayvalık Zeytin Hasat Günleri İkinci Günü Etkinliklerine Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı da katıldı. Mutluköy Nostalji Tesislerindeki açılış konuşmalarından sonra Balıkesir Mehteran Takımı gösterisi şenliklere renk kattı. Konuşmaların ardından etkinliklere Bosna Hersek'ten katılan gençler ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a beraberinde getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Protokol Üyelerinin sembolik zeytin hasadi yaptığı etkinlikte, hasadın ardından taş baskı yöntemiyle sıkılan zeytinler, zeytinyağına dönüştürüldü.

Aynı gün Cunda'da Prof. Dr. Güngör Uras Sokağı açılışı yapıldı. Açılışa Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Güngör Urasın eşi Nuran Uras, Gazeteci Nebil Özgentürk ve Vahap Munyar katıldı. Türkiyenin önemli ekonomistlerinden Prof. Dr. Güngör Uras'ın adı Ayvalık'ta da yaşayacak.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanı ve Talatpaşa Caddesindeki zeytinyağı çadırlarını gezerek kendilerine plaket takdim ettiler.

Zeytin Hasat Günleri ikinci gününde son olarak Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın da katıldığı zeytinyağı duyusal tadımı gerçekleştirdi.

 mutlukoy 7 mutlukoy 9

Devamını oku: AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ İKİNCİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

EĞİTİME KATKI PROJESİNE MİLLİ EĞİTİMDEN DESTEK

TOBB desteği ve ATO işbirliğiyle hazırlanan eğitime katkı projesi kapsamında projemiz paydaşlarından Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner Bahadır 12 Kasım Pazartesi günü Odamızı ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

MEB

  

HASAT ŞENLİĞİ AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ HASATA YÜRÜYÜŞLE BAŞLADI

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri 1. Gününde Hasata Yürüyüşten sonra Cumhuriyet Meydanında ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, TOBB Yönetim Kururlu üyesi Özer Matlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay açılış konuşmalarını yaptılar. Ardından halk oyunları gösterileri seyirciyle buluştu. Daha sonra protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanı ve Talatpaşa Caddesindeki zeytinyağı çadırlarını gezdiler.

1. Gn 13 1. Gn 1 1. Gn 2

Devamını oku: HASAT ŞENLİĞİ AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ HASATA YÜRÜYÜŞLE BAŞLADI

ATO EĞİTİME KATKI PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteği ve ATO işbirliği ile eğitime katkı projemiz kapsamında Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Okul Müdürlerimizin katılımıyla 12 Kasım Pazartesi günü ihtiyaç sahibi 909 öğrencimiz için yaptırdığımız kışlık mont teslimatı mini töreni düzenledik. Katılımları için Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan ve diğer tüm katılımcılarımıza ATO olarak şükranlarımızı sunarız.

egitime katki1 egitime katki2

Egitime katk3

   

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.