Ayvalık Ticaret Odası'ndan duyurular içerir.

ODAMIZDAN ÜYELERİMİZE NEFES KREDİSİ

Ayvalık Ticaret Odası, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği öncülüğünde Nefes Kredisi'ni bir kez daha üyelerinin kullanımına sundu. Uygun faiz ve ödeme koşulları ile ATO üyelerine 50 bin TL kredi desteği sunulacak.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin (KOBİ) finansman sorunlarının giderilmesine katkı sağlamak üzere gerçekleştirilecek KOBİ Destek (Nefes) Kredisi protokolü 31 Ağustos 2018 tarihinde imzalanmıştır.

Bu çerçevede Odamız Üyeleri,  aşağıda bahsedilen bankaların şubelerine başvuruda bulunarak kredi kullanabileceklerdir.

"Kullandırılacak Kredinin Brüt Faiz Oranı Aylık % 1,85'dir"

Konu hakkında açıklama yapan Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın; "Üyelerimizin kullanacağı Nefes Kredisi 6
ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadelidir. Kredilendirmede tüm risk ve  teminatlandırma  protokol imzalanan bankalara ve Hazine ve Maliye Bakanlığının sağladığı destekle KGF'ye ait olacaktır.

 

Üyelerimizin kullanacağı kredi 6 ay anapara ödemesiz, 12 ay eşit taksitli geri ödemeli toplam 18 ay vadeli olacaktır. Kredinin brüt faiz oranı aylık  % 1,85'dir.

Üyelerimiz Krediye başvurabilmek için öncelikle Odamızdan "KOBİ Destek ( Nefes) Kredisi başvurusu içindir" ibareli faaliyet belgesi alacaklardır. Bu belge olmadan banka talep kabul etmeyecektir.

Protokol imzalanan bankalar KGF'ye ödenecek %0,03 kefalet başvuru bedeli ve komisyonu dışında üyelerimizden herhangi bir masraf komisyon talep etmeyecektir. Üyelerimiz Nefes Kredisini 8 bankadan kullanabileceklerdir.

Geçtiğimiz nisan ayında üyelerimize kredi kullandırabilmek için  Odamızdan 200.000 TL destek sağlandığını belirten Büyükçıvgın, yeniden başlayan kredi için de bir kez daha Oda bütçesinden 157.000 TL' lik bir pay ayrıldı." dedi.

Nefes Kredisi Verecek Bankalar

·         ZiraatBankası

·         Halkbank

·         Vakıfbank

·         İş Bankası

·         Garanti Bankası

·         Yapı ve Kredi Bankası

·         Ziraat Katılım

·         Vakıf Katılım

 

Oda Organ Seçimlerimiz Gerçekleştirildi

14 Nisan 2018 tarihinde gerçekleşen Meslek Komitesi ve Meclis seçiminden sonra 21 Nisan 2018 Cumartesi günü Odamızda Yönetim Kurulu ve Meclis Başkanlığı seçimi yapıldı.

Yapılan seçim sonucunda Odamız Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Mustafa Büyükçıvgın seçildi. Yönetim Kurulu Üyeliklerine ise Ahmet Duran Ürgüplü, Ali Uçar, Ali Pehlivan, İbrahim Ulaş, Mehmet Babayiğit ve Osman Özdoğan seçildi.

Yönetim Kurulu seçiminin ardından yapılan Meclis Başkanlığı seçimi sonucunda Mehmet Sıray Meclis Başkanımız oldu. Meclis Katip Üyesi ise Ahmet Duran Ürgüplü seçildi.

Disiplin Kurulu Üyeliklerine ise Hakan Gülören, Muvaffak Babayiğit, Hasan Şalmanlı, Selin Jale, Kadir Temizel ve Egemen Bilir seçildi.

 

TAPDK Süre Uzatım İşlemleri Duyurusu

TAPDK SATIŞ BELGESİ SAHİP ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE

2016 yılı ve öncesinde düzenlenen ve 31/12/2016 tarihi itibariyle geçerliliğini koruyan satış belgeleri için 02 Ocak 2017 – 31 Mart 2017 tarihleri arasında 2017 yılı süre uzatım işlemi yapılması gerekmektedir.

TAPDK Satış belgesi süre uzatım işlemleri Ayvalık Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü'nde yapılmaktadır.

Devamını oku: TAPDK Süre Uzatım İşlemleri Duyurusu

Basında Odamız

Basında Odamız hakkında çıkan haberleri görebilirsiniz.

Devamını oku: Basında Odamız

Diğer Makaleler...

  1. Hasat Filmi

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.