ZİHİNSEL ÖZÜRLÜLER FEDERASYONU'NDAN BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN'A ŞÜKRAN BELGESİ

17 Mayıs 2019 Cuma günü, Zihinsel Özürlüler Federasyonu Genel Başkanı Aynur Dankaz tarafından yollanan Şükran Belgesini Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'a Ayvalık Zihinsel Özürlüler Dernek Başkanı Hamdi Atay verdi. Atay yapılan görüşmede verdikleri destekten dolayı Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'a ve Meclis Başkanımız Mehmet Sıray'a teşekkür etti.

17 mayıs engelliler derneği sertifika 1 17 mayıs engelliler derneği sertifika 2

SAYIN HÜLYA SEVİM ERDURAN'A TEŞEKKÜR PLAKETİ TAKDİM ETTİK

17 Mayıs 2019 Cuma günü kendi arşivinden oluşan " Atatürk'ün İzinde, Fotoğraflarla Atatürk" sergisi için verdiği büyük özveri ve çaba adına Sayın Hülya Sevim Erduran'a Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Meclis Başkanımız Mehmet Sıray ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz bir teşekkür plaketi takdim etti.

17 Mayıs 2019 cuma sergi tebrik plaketi

AYVALIK TİCARET ODASI RAMAZAN AYINDA İHTİYAÇ SAHİPLERİNİ UNUTMADI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin her yıl yardıma muhtaç kişiler için finanse ettiği 800 adet gıda paketi Odamızın koordinasyonuyla dağıtıldı. Mahalle büyüklüğüne, ekonomik durumlarına ve ihtiyaca göre dağıtılan paketler 17 Mayıs 2019 Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Meclis Başkanımız Mehmet Sıray ve Yönetim Kurulu Üyelerimizin katılımıyla Ayvalık Mahalle Muhtarlarına teslim edildi.

17 mayıs ramazan paketi 1 17 mayıs ramazan paketi 2

TARIM VE KIRSAL KALKINMA DESTEKLEME KURUMU IPARD II 6. BAŞVURU ÇAĞRI İLANI

Değerli Üyelerimiz,

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu 8 Mayıs 2019 tarihinde IPARD II Programı Altıncı Başvuru Çağrı İlanına çıkmış bulunmaktadır.

Bu Başvuru Çağrı İlanı kapsamında "Çiftlik Faaliyetlerinin Çeşitlendirilmesi ve İş Geliştirme" tedbiri kapsamındaki başvurular kabul edilecektir.

Başvuru Kabul Tarihleri: 08 Temmuz 2019-23 Ağustos 2019

Başvuru Çağrı İlanını görmek için tıklayınız.

 

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN ULUSAL ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞI KONSEYİ DANIŞMA KURULU TOPLANTISINA KATILDI

16 Mayıs 2019 Perşembe günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın İzmir Tepekule Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen Ulusal Zeytin ve Zeytinyağı Konseyi Araştırma Danışma Kurulu, Kimya Çalışma Grubu ve Sektör Toplantısına katıldı.

UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet'in başkanlığındaki sektör toplantısında; 2018/2019 İş yılında gerçekleşen Zeytin ve Zeytinyağı Rekoltesinin görüşülmesi, zeytin yetiştiriciliğinde yaşanan verim ve kalite sorunları, kalitenin geliştirilmesi için yapılması gerekenler ve diğer sektörel sorunların tartışılması konuları görüşüldü.

UZZK Danışma Kurulu Toplantısı 16 Mayıs 2 UZZK Danışma Kurulu Toplantısı 16 Mayıs 1

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Sayın Hülya Sevim Erduran'ın arşivinden oluşan " Atatürk'ün İzinde, Fotoğraflarla Atatürk" sergisi açılışı 16 Mayıs 2019 Perşembe günü gerçekleşti.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Sayın Hülya Sevim Erduran'ın arşivinden oluşan " Atatürk'ün İzinde, Fotoğraflarla Atatürk" sergisi açılışı 16 Mayıs 2019 Perşembe günü gerçekleşti.

Hülya Sevim Erduran Hocamızın açılış konuşmasını yapmasının ardından sergi Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, Ayvalık Garnizon Komutanı Fevzi Koyuncu, Ayvalık Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Ticaret Odası Meclis Başkanı Mehmet Sıray ve Sergi sahibi Hülya Sevim Erduran tarafından açıldı.

Odamızın da desteklediği ve açılış gününde yoğun bir ilgi gören sergi 19 Mayıs Pazar gününe kadar açık kalacak.

19 Mayıs Sergi  12 19 Mayıs Sergi  8

Devamını oku: 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Sayın Hülya...

ODAMIZDA ZEYTİNYAĞI MESLEK GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

10 Mayıs 2019 Cuma günü Odamız Zeytinyağı Meslek Grubu Toplantısı yapıldı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın başkanlığında yapılan toplantıda Ayvalık İlçe Tarım Müdürü Zeki Volkan Oral, Ayvalık ilçe Tarım Müdürlüğü Yetkilisi Öznur Oral ve Ziraat Odası Genel Sekreteri Murat Davranlı konuşmacı olarak yer aldı. Ayvalık'ın önde gelen zeytinyağı firma yetkililerinin de katıldığı toplantıda; Ayvalık zeytinyağı coğrafi işareti kullanımı ve geliştirilmesi, Ayvalık Zeytinyağı AB Tescili müracaatımız ve sürecimiz, bu yıl katılmış olduğumuz 9. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı ve diğer fuarlar hakkında değerlendirme ve bu yıl 15.sini gerçekleştireceğimiz Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri'nin geliştirilmesi için ve turizm sektörüne daha faydalı olabilmesi için neler yapılabileceği konuşuldu.

zeytinyağı meslek grubu toplantısı mayıs 1 zeytinyağı meslek grubu toplantısı mayıs 2

ANKARA'NIN "EN"LERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

9 Mayıs 2019 tarihinde Ankara Ticaret Odası'nın ev sahipliğinde " Ankara'nın 'En'leri Ödül Töreni gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Ticaret Bakanı Sayın Ruhsar Pekcan, TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu ve Ankara Ticaret Odası Başkanı Sayın Gürsel Baran'ın katılımıyla düzenlenen etkinlikte birçok Oda ve Borsa Başkanı yer aldı. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın iştirak ettiği etkinlikte"Kurumlar Vergisi En'leri", "İhracatın En'leri", "İstihdamın En'leri" ve "Ankara'ya Değer Katanlar" kategorilerinde ödülleri sahiplerine Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan takdim etti.

türkiyenin enleri ödül töreni 1 türkiyenin enleri ödül töreni 5

Devamını oku: ANKARA'NIN "EN"LERİ ÖDÜLLERİNİ ALDI

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı 100. yıl kutlamaları çerçevesinde Sayın Hülya Sevim Erduran'ın arşivinden oluşan " Atatürk'ün İzinde, Fotoğraflarla Atatürk" sergisine tüm üyelerimiz ve halkımız davetlidir.

Sergi açılış tarihi: 16 Mayıs Perşembe Saat 11:00
Sergi yeri: Mahmutpaşalı Yanı( Cunda Vapur İskelesi Karşısı) Atatürk Bulvarı Ayvalık
Sergi Süresi: 16-19 Mayıs 2019

19 mayıs 2019 19 mayıs 2019 2

MART AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 Mart ayı Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda, bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Meclis Başkanımız Mehmet Sıray, ATO Ankara Delegesi Yusuf Yılmaz ve ATO Genel Sekreteri Ahmet Baç'ın katıldıkları TOBB 75. Genel Kurul hakkında Meclis Üyelerimiz bilgilendirildi. Genel Kurul'da açtığımız zeytin, zeytinyağı standının gördüğü yoğun ilgi ve memnuniyeti Meclis Başkanımız Mehmet Sıray anlattı. Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın tarafından hazırlanan Mart ayı faaliyet raporunun Meclis Üyelerimize dağıtılmasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 12. Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

mart 2019 meclis 2 mart 2019 meclis 1

 

8 MAYIS 2019 ÇARŞAMBA GÜNÜ İZFAŞ YETKİLİLERİ BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN İLE GÖRÜŞTÜ

8 Mayıs 2019 Çarşamba günü İZFAŞ Satış Pazarlama Müdürü Gökalp Soygül ve İZFAŞ Genel Müdür Yardımcısı Onur Fatih Gökçedağ Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti.
Katılacağımız fuar organizasyonları, birlikte yapabileceğimiz etkinlikler ve 5-6 Eylül'de İzmir Swiss Otel'de yapılacak olan Türkiye-Çin Ticaret Odaları Zeytin, Zeytinyağı Ticari Görüşmeleri hakkında birlikte neler yapabileceğimiz ve sektöre nasıl katkı sunabileceğimiz konusunda görüşüldü.

8 mayıs izfaş

2019 MAYIS AYI AKREDİTASYON İZLEME KOMİTESİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

7 Mayıs 2019 Salı günü Odamız Akreditasyon İzleme Komitesi toplantısı gerçekleştirildi. AİK Toplantısına Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Oda Kalite Danışmanı M. Önder Aydın, Genel Sekreter Ahmet Baç, Akreditasyon Sorumlusu Özge Çakmak ve Muhasebe Memuru Korhan Varol katıldı.
Toplantıda 2019 iş planı hakkında sunumu Muhasebe Memuru Korhan Varol gerçekleştirdi. İş planında yer alan faaliyetlerin gerçekleşme durumu hakkında yapılan görüşmelerin ardından toplantı sona erdi.

Mayıs AİK-1 Mayıs AİK-2

İZFAŞ YETKİLİSİ İLE GÖRÜŞME GERÇEKLEŞTİRDİK.

7 Mayıs 2019 Salı günü İZFAŞ Operasyon Birimi Fuarlar Türkiye Sorumlusu Mustafa Saliş Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Olivtech Zeytin, Zeytinyağı ve Teknolojileri Fuarı hakkında görüş alışverişinde bulundular.

izfaş

Başkan Yardımcılarımız Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit Türkiye Teknoloji Buluşmaları "KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm" Programı'na Katıldılar

4 Mayıs Cumartesi günü saat 10.30'da Balıkesir Avlu Kongre ve Kültür Merkezi'nde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mustafa Varank ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat Hisarciklioglu'nun katılımlarıyla Türkiye Teknoloji Buluşmaları "KOBİ'ler için Dijital Dönüşüm" Programı Organizasyonu gerçekleştirildi.
Sektörün önde gelen firmalarının üst düzey yöneticilerinin konuşmacı olarak katıldığı organizasyona, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılarımız Osman Özdoğan ve Mehmet Babayiğit katıldı.

kobiler için dijital dönüşüm  1 kobiler için dijital dönüşüm  2

kobiler için dijital dönüşüm  3 kobiler için dijital dönüşüm  4

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nin (TOBB) 75’inci Genel Kurulu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi (ETÜ) Salonu’nda gerçekleştirildi.

2 Mayıs 2019 Perşembe günü TOBB 75. Genel Kurulu 2. gününde TOBB ETÜ Kongre Salonu'nda ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, ATO Ankara Delegesi Yusuf Yılmaz ve ATO Genel Sekreteri Ahmet Baç Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da iştirak ettikleri 75. Genel Kurula katılarak ATO'yu temsil ettiler.

tobb 2. gün 2 tobb 2. gün

tobb 2. gün 3 genel kurul 75

TOBB 75. GENEL KURUL'UNA KATILDIK

1 Mayıs 2019 Çarşamba günü TOBB 75. Genel Kurul ilk gününde Ayvalık Ticaret Odası olarak açtığımız stantta Genel Kurul delegelerine zeytinyağı, zeytin ve sabun ikram ettik. TOBB Başkanımız Sayın M. Rifat Hisarcıklıoğlu da Coğrafi İşaretli Zeytinyağımızı Tanıttığımız Ayvalık Ticaret Odası standını ziyaret ederek, çalışmalarımızdan dolayı teşekkür etti. Biz de kendisine desteklerinden dolayı teşekkür ederek, ürünlerimizden ikram ettik. Genel Kurulumuzun ülkemiz ekonomisine bereketler getirmesini dileriz.

tobb zeytinyagı 2 tobb zeytinyagı 4

tobb zeytinyagı 1 tobb zeytinyagı 3

BALIKESİR ÜNİVERSİTESİ YÜKSEK LİSANS ÖĞRENCİSİ ERTAN KOCAAĞA BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN İLE GÖRÜŞTÜ

26 Nisan 2019 Cuma günü Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Yüksek Lisans Öğrencisi Ertan Kocaağa, Prof. Dr. Düriye Bozok ile birlikte hazırladıkları "Coğrafi İşaretli Ürünler ile ilgili festivallerin incelenmesi" konulu makale kapsamında Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın ile görüştü. Başkanımız Büyükçıvgın, makale kapsamında hazırlanan 13 soruluk anketi cevaplandırdı ve Ertan Kocaağa'nın sorularını yanıtladı.

AYVALIK’TA KAYMAKAM GÖRGÜLÜARSLAN ÖNCÜLÜĞÜNDE GÜVENLİK TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan'ın talimatıyla başlatılan Güvenlik Toplantısı 26 Nisan 2019 Cuma günü Ayvalık Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleştirildi.
Kaymakam Görgülüarslan'ın öncülüğünde; Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, daire amirleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, mahalle muhtarları ve kalabalık bir vatandaş topluluğunun katıldığı toplantıda ilçe genelinde yaşanılan sorunlar tespit edilirken, bu sorunların ortadan kaldırılmasının da yolları arandı.
Toplantıda, özellikle turizm sezonlarında Ayvalık'ın giriş çıkışları ile ilçenin cazibe merkezi konumundaki Cunda Adası girişinin kontrol altına alınarak bu noktalara plaka tanıma sisteminin konuşlandırılmasının gereğinden bahsedildi.

daire amirleri-1 daire amirleri-2

daire amirleri-3

10. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ AÇILIŞ KORTEJİNE KATILDIK

26 Nisan 2019 Cuma günü Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın saat 17:30'da Dr. Fazıl Doğan Meydanı'ndan başlayarak Cumhuriyet Meydanında son bulan açılış kortejine katıldı. Başkanımız Büyükçıvgın tiyatro festivali için; " 10.sunun kutlanması çok büyük bir başarı ve çok büyük bir özveri. Biz her yıl tiyatro festivalinin gerçekleşmesi için ilgililerin ne kadar çok efor sarfettiğini, ne kadar çok gayret ettiğini, ne kadar büyük fedakarlıklar yaptıklarını görüyoruz. Ayvalık halkı ve Kurumlar da bu festivale destek oluyor. Eminim ki ilerleyen yıllarda çok daha başarılı olacaktır. Burada yapılan bütün etkinliklerin de halkımıza sosyolojik ve sanatsal anlamda çok faydası olduğuna inanıyorum." diye konuştu.
Yürüyüşün ardından saat 19:00'da Sanat Fabrikasında yapılan açılış kokteyline katılan Başkanımız Büyükçıvgın, Destinesia Oyun: Paltoyu tiyatroseverler ile birlikte izledi.

tiyatro festivali 4 tiyatro festivali 1

tiyatro festivali 3 tiyatro festivali 2

" YARATICI ENDÜSTRİLERİN GELİŞİMİNDE YEREL YARATICI AĞLARIN ROLÜ" PROJESİ KAPSAMINDA ODAMIZDA ORTAK AKIL TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

25 Nisan 2019 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi Şehir Bölge Planlama Bölümü'nden Doç. Dr. Ebru Kerimoğlu ve Arş. Gör. Cansu İlhan'ın hazırladığı "Yaratıcı Endüstrilerin Gelişiminde Yerel Yaratıcı Ağların Rolü" projesi kapsamında bir toplantı gerçekleştirildi.
"Kentlerde ekonomik başarı; ekonomik uzmanlaşma ve sektörel çeşitlilik ile mümkündür. Yaratıcılık, kentte yaratacağı iş gücü, ekonomik ve toplumsal çeşitlilik ile ilişkili olarak, kentsel gelişme politikaları için temel bir role sahiptir." düşüncesiyle yola çıkılan proje kapsamında yaratıcı ekonominin kentsel gelişme için önemini anlatan, kentlerde yaratıcılığın gelişimini etkileyen yerel faktörleri ve farklılıkları anlamaya çalışarak Ayvalık'ı inceleme amacıyla Perşembe günü Odamız toplantı salonunda ortak akıl toplantısı gerçekleştirildi.
Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın da katıldığı toplantıya Ayvalık Belediye İmar ve Çevre Müdürlüğü'nün yanı sıra iş çevresi, turizmciler ve çevreciler katıldı. Karşılıklı görüş alışverişi içinde geçen toplantıda, Ayvalık için Sürdürülebilir Ekonomi Tartışmaları: Politikalar, Araçlar ve Aktörler ve Ayvalık Yaratıcılık Temelli Kentsel Gelişim Stratejileri: Politikalar ve Roller başlıklı konulara değinildi.

yaratıcı kent ağları toplantı 1 yaratıcı kent ağları toplantı 3

yaratıcı kent ağları toplantı 4 yaratıcı kent ağları toplantı 2

AYVALIK’TA BAHARI, TEFERİÇ İLE KARŞILAYACAĞIZ!

Akordeonun çalmasıyla başlıyordu, baharın gelişi...
Boşnak kültürünün kıyafetleri, yiyecekleri ve müzikleriyle hoşgeldin diyoruz bahara...
4-5 Mayıs tarihlerinde, 4.sünü düzenlenecek olan Teferiç Şenliklerinde tüm halkımızı Küçükköy Meydanı'nda bekliyoruz.
Geleneksel Teferiç'te, konserlerin, halk oyunlarının, etnik müziklerin, Boşnak yemeklerinin, el işlerinin paylaşıldığı ortamda, 2 gün eğlenmek, kültürleri kaynaştırmak için birlikteyiz.

teferic

BALIKESİR TİCARET ODALARI TURİZM ORTAK AKIL MESLEK KOMİTE TOPLANTISI İÇİN ODAMIZDA BULUŞTU

Turizm Haftası sebebiyle Balıkesir, Ayvalık, Edremit ve Burhaniye Turizm Komiteleri Başkanları ve üyeleri yoğun turizm sezonu öncesi alınması gereken tedbirler ve genel olarak Balıkesir İlinden turizme yönelik yapılacak çalışmalara ilişkin Ayvalık Ticaret Odası toplantı salonunda 17 Nisan 2019 Çarşamba günü biraraya geldiler.

Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın kendilerine hoşgeldin konuşması yaptı devamında Ayvalık Ticaret Odası Turizm Komitesi Başkanı Levent İhsan Billurcu toplantıya başkanlık etti. Toplantı sonuç bildirgesini okumak için tıklayınız.

Katılımcılar; Nihat Uzun, Ahmet Salı, Hasan Bacakoğlu, Murat Kurşun, Şahkan Saltık, İsmet Somay, Anıl Burak Şeki, Namık Zafer, Tülay Lale, Tuncay Yedikardeşler, Ceyhun Özsan, Adem Kuşçuoğlu, Öztürk Turhan, Raşit Kandemir, Hüseyin Onay, Levent Billurcu

balıkesir turizm toplantısı 2 balıkesir turizm toplantısı 3

GÜNEY MARMARA KALKINMA AJANSI 2019 YILI FİZİBİLİTE DESTEĞİ PROGRAMI

Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı ilan edildi.

Programın Adı: 2019 Yılı Fizibilite Desteği Programı

Program Referans No: TR22/19/FDP

Programın Amacı: TR22 Düzey 2 Bölgesinin kalkınması ve rekabet gücü açısından önemli fırsatlardan yararlanılmasına, bölge ekonomisine yönelik tehdit ve risklerin önlenmesine, bölgenin yenilik ve girişimcilik kapasitesinin geliştirilmesine yönelik projelerin fizibilite çalışmalarını desteklemektir.

Programın Öncelikleri:

Öncelik 1: Ar-Ge ve yenilikçilik alanında Bölgede potansiyel teşkil eden yüksek katma değerli yatırımları ya da mevcut yatırımların verimliliğini artırmaya yönelik yatırım fikirleri

Öncelik 2: Alternatif turizm potansiyelinin geliştirilmesi amacıyla altyapının güçlendirilmesi ya da yeni yatırımların gerçekleştirilmesine yönelik yatırım fikirleri

Öncelik 3: Bölgenin nitelikli eleman ihtiyacını karşılamaya yönelik, kamu - üniversite - sanayi işbirliği içeren yatırım fikirleri

Programın Toplam Bütçesi: 1.000.000 TL

Proje Başına Destek Tutarları ve Destek Oranları:

Azami Tutar: 100.000 TL

Asgari Tutar: 50.000 TL

Azami Destek Oranı: %90

Asgari Destek Oranı: %50

Proje Süresi: Azami 12 Ay

Kimler Başvurabilir:

Kamu Kurumları (Valilik, Kaymakamlık, Bölge Müdürlüğü, İl Müdürlüğü vb.)Mahalli İdareler (Belediyeler, İl/İlçe Özel İdaresi, Köylere Hizmet Götürme Birliği, Mahalli İdare Birlikleri)Kamu Kurumu Niteliğinde Meslek Kuruluşu (Odalar, Borsalar, Birlikler vb.)Üniversiteler Kooperatif – Birlikler Bölgeler – Siteler (Organize Sanayi Bölgesi, Küçük Sanayi Siteleri, Teknoparklar ve Teknoloji Geliştirme Bölgeleri

Başvuru yapmak, Başvuru Rehberi ve İlgili Dokümanlara erişmek için

https://www.gmka.gov.tr/acik-destek-programlari

AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİNİ ZİYARET ETTİK

24 Nisan 2019 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Mesut Ergin'i ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

mesut ergin 24 nisan 1 mesut ergin 24 nisan 2

10. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ 25 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR!

Odamızın da destekçilerinden olduğu 10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali Yarın Başlıyor. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival, 25-28 Nisan 2019 tarihlerinde 4 gün süreyle gerçekleşecek.

Scan0011 57716556 1404884819707540 219595076479746048 n

AYVALIK'TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, BAÜ Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, daire amirleri, gaziler, şehit aileleri, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çocuk Halk Oyunları Festivali için Ayvalık'ta bulunan yabancı ülkelerin öğrencileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların hazır bulunduğu çelenk sunma töreninin ardından etkinlikler, Hüsnü Uğural Stadyumu'nda sürdürüldü.
Stadyumdaki etkinlikler; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla başladı. Etkinlikte günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, "Çocuklar; insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Bu sebeple umudumuz en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; coşkumuzu, sevincimizi, dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleyeceğimiz müstesna bir bayram. Türkiye olarak inanıyoruz ki, hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır." dedi.

23 nisan etkinlik 4 23 nisan etkinlik 3

23 nisan etkinlik 1 23 nisan etkinlik 2

"BALIKESİR TEKNE İMAL ATÖLYESİ KAZANIYOR KENAN KAPTAN'IN ÖĞRENCİLERİ ÜRETİME BAŞLIYOR" İSİMLİ PROJENİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

19 Nisan 2019 Cuma günü Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gemi yapımı atölyesinde yapılan törene İlçe Protokol Üyeleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Gaziler Derneği, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Temsilcileri ve Sektör Temsilcileri katıldı. Okul Müdürü Hüseyin Aday açılış konuşmasını yaptı. Okul öğretmenleri İsmail Yeşil ve Serdar Doğan projenin tanıtım sunumunu yaptı. Sektör temsilcileri adına Abidin Varol Sadan, İsmail Duman ve Ali Jale konuşma yaptı. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz.

kenan kaptan 1 kenan kaptan 3

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN ZEKİ VOLKAN ORAL'I ZİYARET ETTİ

19 Nisan 2019 Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, görevine yeni atanan Ayvalık Tarım ve Orman İlçe Müdürü Zeki Volkan Oral'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 zeki volkan oral 19 nisan 2 zeki volkan oral 19 nisan 1

 

 

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.