2. MESLEK GRUBU TOPLANTISI YAPILDI

14.11.2018 Çarşamba günü Odamızda 2. Meslek Grubu Toplantısı yapıldı. Kuyumcu, Emlakçı ve Sigortacılardan oluşan meslek grubu toplantısına, ATO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan ve 2.Meslek Grubu Başkanı Havva Nefise Çam başkanlık yaptı.

Toplantıda öncelikle yeni yönetimin 6 aylık çalışma süresinde yaptıkları faaliyetler hakkında bilgi verildi. Merdiven altı sigorta işlemlerinin engellenmesi üzerine çalışma yapılacağına dair konuşuldu. Ayvalıktaki şirketlerin Ayvalık dışında sigorta poliçesi yaptırmaması için girişimlerde bulunmaları kararı alındı. Ayvalık'ta Kuyumcular Derneği açılması isteğinde bulunuldu.

Toplantı sonunda 1 ay sonra yapılacak olan toplantı için hazırlık yapılacağı sözü verildi.

2.meslek grubu 1 2.meslek grubu 2 2.meslek grubu 3

 

DIŞ EKONOMİK İLİŞKİLER KURULU (DEİK) TOPLANTISINA KATILDIK

14 Kasım Çarşamba Günü, Balıkesir Toplantı Salonunda Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) toplantısı yapıldı. Toplantı katılımcıları; Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, DEİK Konsey Başkanı Rona Yırcalı, Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Balıkesir Ticaret Borsası Başkanı Faruk Kula, diğer ilçelerden Oda/Borsa Başkanları, Meclis Başkanları ve Yöneticileri oldu.

Ayvalık Ticaret Odası'ından; Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Babayiğit, TOBB Delegesi Yusuf Yılmaz ve Turizm Vizyon Komitesi Başkanı Nihat Uzun katıldı.

Türkiye'nin dış ekonomik ilişkilerinin geliştirilmesi, ihracatının artırılması, 500 milyar dolar hedefi doğrultusunda yapılması gereken çalışmalar ve DEİK'in kurumsal yapısının tanıtılması konuları görüşüldü.

BALKESR B BALKESR B 2 BALKESR B 3

 

AYVALIK EMNİYET MÜDÜRÜ TURGUT COŞKUN ODAMIZI ZİYARET ETTİLER

13 Kasım Salı Günü Ayvalık Emniyet Müdürü Sayın Turgut Coşkun Odamızı ziyaret etti. Geçtiğimiz haftalarda görevine başlayan Coşkun'a hayırlı olsun ziyaretinde bulunmuştuk. Turgut Coşkun da Odamıza iade-i ziyarette bulunarak çalışmalarından dolayı Meclis Başkanı Mehmet Sıray ve ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a teşekkür ettiler.

emniyet

VFS GLOBAL AYVALIK TİCARET ODASINDA HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR

Ayvalık Ticaret Odası binasında hizmet veren Yunanistan ve yeni başlanan Estonya vizelerinin verildiği, Vfs Global şirketi ortağı Sayın Emin Çakmak, TÜRSAB Ayvalık Yetkilisi Alp Sezek, Türkiyenin önde gelen turizmcilerinden Dr. Turgay Sehil, Gürol Demir ve Nevzat Ergün ile birlikte 12 Kasım 2018 Pazartesi günü Odamızı ziyaret ettiler ve ortak çalışmalarımızdan dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Göreve seçilmesi dolayısıyla ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a başarılar dilediler ve ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirmiş ve kendilerine teşekkür etmişlerdir.

vfs

 

14. Ayvalık Zeytin Hasat Günleri Hürriyet Haber'de

Hürriyet Genel Yayın Yönetmeni Vahap Munyar, 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri'ne katıldı. Hasatın ikinci gününde Cunda'da Prof. Dr. Güngör Uras'ın adı verilen sokağın açılışını yapan Uras'ın, hasatla ilgili güzel yazısı için teşekkür ederiz.

Hurriyet-Vahap Munyar-29.10.2018

 

14. AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ 'DENİZDEN AYVALIK' TEKNE TURUYLA SONLANDIRILDI

29 Ekim 2018 Pazartesi günü 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinliklerinin son gününde '' Denizden Ayvalık'' tekne turu yapıldı. Jalem Tur teknesiyle gerçeklekleştirilen gezi, haklımızın katılımıyla gerçekleştirti. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızın da kutlandığı geziye ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Yönetim Kurulu Üyeleri hazır bulundular.

tekne0 tekne 2 tekne 1

Devamını oku: 14. AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ 'DENİZDEN AYVALIK' TEKNE TURUYLA SONLANDIRILDI

'ZEYTİNYAĞI, SAĞLIK KAYNAĞI' PANELİ KÜÇÜKKÖY KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri etkinlikleri sloganı '' Zeytinyağı, Sağlık Kaynağı'' ile aynı ismi taşıyan panel, Halil Başyazgan Küçükköy Kültür Merkezinde gerçekleşti. Panel Konuşmacıları Tarım ve Orman Bakanlığı Bitkisel Üretim Genel Müdürü Fuat Fikret Aktaş, Prof. Dr. Timur Timurkaynak ve Diyetisyen Serap Akyol idi. Panelin Moderatörlüğünü ise UZZK Yönetim Kurulu Başkanı Ümmühan Tibet yaptı.

Etkinliğe Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Zekai Kafaoğlu da katıldı. Sağlık için zeytinyağının önemine dikkat çeken Kafaoğlu, en kaliteli zeytin ve zeytinyağının Ayvalık'ta üretildiğini vurguladı. Sayın Kafaoğlu '' Zeytin ve zeytyinyağını el birliğiyle hak ettiği yere getirmeliyiz'' diye konuştu.

Bayındır İçerenköy Hastanesi ve Levent Tıp Merkezi Kardiyoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Timur Timurkaynak, uzun yaşamın iksirinin zeytinyağı olduğunu belirtti. Akdeniz- Ege mutfağı tipi beslenmenin en sağlıklı beslenme tipi olduğunu söyleyen Timurkaynak, her gün bir kaşık zeytinyağıyla güne başlamanın kalp krizi riskini azalttığını söyledi.

Ayvalık'ın en iyi çiftçisi ödülüne layık görülen Mehmet Yavaş'a törenle ödülü verildi.

panel 1 panel 2 panel 3

Devamını oku: 'ZEYTİNYAĞI, SAĞLIK KAYNAĞI' PANELİ KÜÇÜKKÖY KÜLTÜR MERKEZİNDE YAPILDI

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ İKİNCİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

Ayvalık Zeytin Hasat Günleri İkinci Günü Etkinliklerine Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı da katıldı. Mutluköy Nostalji Tesislerindeki açılış konuşmalarından sonra Balıkesir Mehteran Takımı gösterisi şenliklere renk kattı. Konuşmaların ardından etkinliklere Bosna Hersek'ten katılan gençler ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a beraberinde getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Protokol Üyelerinin sembolik zeytin hasadi yaptığı etkinlikte, hasadın ardından taş baskı yöntemiyle sıkılan zeytinler, zeytinyağına dönüştürüldü.

Aynı gün Cunda'da Prof. Dr. Güngör Uras Sokağı açılışı yapıldı. Açılışa Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Güngör Urasın eşi Nuran Uras, Gazeteci Nebil Özgentürk ve Vahap Munyar katıldı. Türkiyenin önemli ekonomistlerinden Prof. Dr. Güngör Uras'ın adı Ayvalık'ta da yaşayacak.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanı ve Talatpaşa Caddesindeki zeytinyağı çadırlarını gezerek kendilerine plaket takdim ettiler.

Zeytin Hasat Günleri ikinci gününde son olarak Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın da katıldığı zeytinyağı duyusal tadımı gerçekleştirdi.

 mutlukoy 7 mutlukoy 9

Devamını oku: AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ İKİNCİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

HASAT ŞENLİĞİ AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ HASATA YÜRÜYÜŞLE BAŞLADI

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri 1. Gününde Hasata Yürüyüşten sonra Cumhuriyet Meydanında ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, TOBB Yönetim Kururlu üyesi Özer Matlı, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer ve Ziraat Odası Başkanı Hasan Kıtay açılış konuşmalarını yaptılar. Ardından halk oyunları gösterileri seyirciyle buluştu. Daha sonra protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanı ve Talatpaşa Caddesindeki zeytinyağı çadırlarını gezdiler.

1. Gn 13 1. Gn 1 1. Gn 2

Devamını oku: HASAT ŞENLİĞİ AÇILIŞ ETKİNLİKLERİ HASATA YÜRÜYÜŞLE BAŞLADI

EĞİTİME KATKI PROJESİNE MİLLİ EĞİTİMDEN DESTEK

TOBB desteği ve ATO işbirliğiyle hazırlanan eğitime katkı projesi kapsamında projemiz paydaşlarından Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Sayın Güner Bahadır 12 Kasım Pazartesi günü Odamızı ziyaret ederek teşekkürlerini ilettiler.

MEB

  

ATO EĞİTİME KATKI PROJESİ

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği desteği ve ATO işbirliği ile eğitime katkı projemiz kapsamında Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Okul Müdürlerimizin katılımıyla 12 Kasım Pazartesi günü ihtiyaç sahibi 909 öğrencimiz için yaptırdığımız kışlık mont teslimatı mini töreni düzenledik. Katılımları için Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan ve diğer tüm katılımcılarımıza ATO olarak şükranlarımızı sunarız.

egitime katki1 egitime katki2

Egitime katk3 yukselen

   

AYVALIK TİCARET ODASI YÖNETİMİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

1 Kasım 2018 Perşembe günü ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Meclis Başkan Yardımcısı Suat Akın Ayvalık Atatürkçü Düşünce Derneği, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası, Ayvalık Şehit Abdullah Tayyip Olçok Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ve Ayvalık Çıraklık Eğitim ve Mesleki Eğitim Merkezlerine ziyarette bulundular.

okul 1 okul 2

Devamını oku: AYVALIK TİCARET ODASI YÖNETİMİ ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ SERGİLERİ

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri 1. gününde gerçekleşen Resim Sergisi, ''Zeytinin Gövde Gösterisi'' Selçuk Erdoğan, Fotoğraf Sergisi, SUFOD Su Altı fotoğrafçıları ve Filmciler Derneği (Su altı belgeselcisi Haluk Cenan anısına) ve Seramik Sergisi, ''Toprakla da şiir Yazılır'', Naile Cimit, Çiğdem Celasin, Fatma Kızılata etkinliklere Midilli Ticaret Odası, Gazeteci Haşmet Babaoğlu ve Ayvalık halkı katılım sağladı.

sergi 2 sergi 1

sergi 4 sergi--

 

 

ODAMIZDA TOBB AKREDİTASYON DENETİMİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2012 yılında TOBB Akredite Oda/Borsa sitemine dahil olan Odamızda 5-6 Kasım 2018 tarihlerinde Akreditasyon Belge Denetimi gerçekleştirildi. Türk Loydu Vakfı adına Bağımsız Başdenetçi Kerim Dişbudak TOBB Akreditasyon Standardının 13 maddesini Odamızın ne düzeyde gerçekleştirdiğini denetledi.

'' B Sınıfı Akredite Oda '' olan Odamız bu sonucu koruma amacıyla denetime hazırlandı. Başarı ile geçen denetimin kesin sonucu TOBB Akreditasyon Komitesi'nin önümüzdeki ay yapacağı toplantının ardından açıklanacak.

denetim1 denetim2

HAŞMET BABAOĞLU HASAT GÜNLERİNDE KONUĞUMUZ OLDU

Duayen Gazeteci Haşmet Babaoğlu 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günlerinde misafirimiz oldu. Kendisine güzel yazısı için teşekkür ediyoruz.

hasmet babaoglu

MİDİLLİ TİCARET ODASI AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİNDEYDİ

Midilli Ticaret Odası 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri Etkinlikleri kapsamında Ayvalık Ticaret Odası'nı ziyaret etti. Etkinliklere Midilli Ticaret Odası Başkan Yardımcısı Mr. Panagiotis Tatakis ve Ticari Danışman Mr. Konstantinos Sotirakis katıldı. Bu nazik ziyaretleri karşısında ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ve ATO Yönetim Kurulu Üyeleri Osman Özdoğan ve Ali Uçar, kendilerine ufak bir hasat hediyesi takdim ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın katılımlarından dolayı mutlu olduklarını dile getirdi.

midilli to

TOBB YÖNETİM KURULU ÜYESİ ÖZER MATLI HASAT GÜNLERİ DAVETİMİZE KATILDI

Bursa Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Yönetim Kurulu Üyesi Özer Matlı, TOBB Borsalar Müdürü Muhibbet Uludoğan ve Bursa Ticaret Borsası Genel Sekreteri Fehmi Yıldız 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri kapsamında Ayvalık Ticaret Odasını ziyaret etti. Zeytin Hasat Günleri Festivali açılışında konuşma yapan Sayın Özer Matlı, " Bu festival hem Ayvalık'ın tanıtılması, hem de ülkemiz ve ilçemiz ekonomisi için çok büyük değer taşıyan Ayvalık zeytinyağının tanıtılması adına çok önemli,'' diye konuştu. Sayın Özer Matlı, TOBB Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu'nun selamlarını getirdiklerini ve kendilerinin böylesine başarılı bir organizasyona katılmaktan dolayı mutluluk duyduklarını ilettiler.

ozer matl hasat 1 ozer matl hasat 2

ozer matl hasat 3

 

TEŞEKKÜR ÇİÇEKLERİMİZİ ESNAFIMIZA SUNDUK

Zeytin Hasat Günleri etkinliklerimizde Talatpaşa esnafının gösterdiği anlayış ve katkılarından dolayı teşekkür ederiz.

31.10.2018 talatpasa 1  31.10.2018 talatpasa 2 31.10.2018 talatpasa 3 31.10.2018 talatpasa 4

Devamını oku: TEŞEKKÜR ÇİÇEKLERİMİZİ ESNAFIMIZA SUNDUK

AYVALIK ESNAFINA TEŞEKKÜR

14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri etkinlikleri süresince Talatpaşa esnafımızın işlerinin artması ve kazanç elde etmeleri ATO Yönetimi olarak bizleri mutlu etmiştir. Bu vesileyle kendilerine katkılarından ve anlayışlarından dolayı teşekkür ediyor, tüm esnafımıza bol bereketli kazançlar diliyoruz.

ccek 1   ccek 2

ODAMIZDA ATO TİCARET SİCİL MÜDÜRÜ TOLGAHAN ÖZGÜNER BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLEDİ

27 Mart 2018 Salı günü Odamızda Ayvalık Ticaret Odası Ticaret Sicil Müdürü tarafından Ayvalık'taki tüm mali müşavirler ve muhasebecilere, yenilenen sicil işlemleriyle ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Kanun değişikliği hakkında bilgilendirmeden faydalanmak isteyen üyelerimiz için toplantı görselleri aşağıdadır.

ticaret sicil müdürlükleri III. bilgilendirme toplantısı

 

 

 

GMKA BÖLGESEL YENİLİK STRATEJİSİ VE EYLEM PLANI BALIKESİR ÇALIŞTAYINA KATILDIK

3 Ekim 2018 Çarşamba günü ATO Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Duran Ürgüplü GMKA Bölgesel Yenilik Stratejisi ve Eylem Planı Balıkesir Çalıştayına katıldı.

Ajansın 2018 mali destek programları toplantıda katılımcılarla paylaşıldı.

 2018 Yılı GMKA Mali Destek Programları

ÜYELERİMİZ İÇİN DIŞ TİCARET EĞİTİMİ GERÇEKLEŞTİRDİK

1-2 Ekim 2018 Pazartesi ve Salı günleri olmak üzere ATO Meclis salonunda, geçtiğimiz yıllarda da Odamızda eğitim veren Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından üyelerimize uygulamalı dış ticaret eğitimi verildi. Dış Ticaret Uzmanı Murat Odacı tarafından verilen eğitime hem ihracat yapan hem de ihracat yapacak olan üyelerimiz katıldılar. Üyelerimize verdiği faydalı bilgiler için ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın da Murat Odacı'ya teşekkür etti.

ds tc

Ayvalık İhracat Raporu 2012-2017

Ayvalık ihracatının son 6 yılına dair hazırladığımız ihracat raporuna ulaşmak için tıklayın

2018 EYLÜL BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın eylül ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

2018 AĞUSTOS BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın ağustos ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

İSTANBUL BEŞİKTAŞ'TA HASAT ŞENLİĞİ AFİŞLERİ ASILDI

İstanbul Beşiktaş ilçesinde Belediye Hizmet Ofisi ve Muhtarlıklara 14. Ayvalık Uluslararası Zeytin Hasat Günleri afişleri asıldı. İstanbul Beşiktaş Belediyesine desteklerinden dolayı teşekkürlerimizi iletiriz.

istanbul afis 1  istanbul afis 2

Devamını oku: İSTANBUL BEŞİKTAŞ'TA HASAT ŞENLİĞİ AFİŞLERİ ASILDI

DİNO ZEYTİNCİLİKTEN ODAMIZA ZİYARET

Dino zeytincilikten Ece Kamçılı Kütük ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret ederek yeni görevlerinde başarılar dilediler ve gelecek yılki Zeytin Hasat Günlerine kesinlikle katılacaklarını söylediler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın ise; yıllar önce henüz küçük bir kızken tanıdığı Ece Hanımın ziyaretinden memnuniyet duyduğunu dile getirdi. Dostane geçen sohbette Ayvalık zeytinyağının ününe yakışır projeler üretme konusunda fikir alışverişinde bulundular.

23.10.2018 dino zeytincilik

AYVALIK GÜMRÜK MÜDÜRÜ VE GÜMRÜK MÜDÜR YARDIMCISI ODAMIZI ZİYARET ETTİLER

23.10.2018 Salı günü Ayvalık Gümrük Müdürü Mesut Koç ve Ayvalık Gümrük Müdür Yardımcısı Ali Topçu Odamızı ziyaret ettiler. ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan ve Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pehlivan, kendileriyle görüşerek Ayvalık'ta dış ticaretin ve ihracatın geliştirilmesi üzerine fikir alışverişinde bulundular.

23.10.2018

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.