AYVALIK BELEDİYE BAŞKANI MESUT ERGİNİ ZİYARET ETTİK

24 Nisan 2019 Çarşamba günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Belediye Başkanımız Sayın Mesut Ergin'i ziyaret ederek görevinde başarılar diledi.

mesut ergin 24 nisan 1 mesut ergin 24 nisan 2

10. ULUSLARARASI AYVALIK TİYATRO FESTİVALİ 25 NİSAN PERŞEMBE GÜNÜ BAŞLIYOR!

Odamızın da destekçilerinden olduğu 10. Uluslararası Ayvalık Tiyatro Festivali Yarın Başlıyor. Birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak olan festival, 25-28 Nisan 2019 tarihlerinde 4 gün süreyle gerçekleşecek.

Scan0011 57716556 1404884819707540 219595076479746048 n

AYVALIK'TA 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI COŞKUYLA KUTLANDI

Ayvalık Cumhuriyet Meydanı'nda Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüaslan, Garnizon Komutanı Albay Fevzi Koyuncu, Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, BAÜ Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, daire amirleri, gaziler, şehit aileleri, siyasi partiler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Çocuk Halk Oyunları Festivali için Ayvalık'ta bulunan yabancı ülkelerin öğrencileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşların hazır bulunduğu çelenk sunma töreninin ardından etkinlikler, Hüsnü Uğural Stadyumu'nda sürdürüldü.
Stadyumdaki etkinlikler; saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı'nın bir ağızdan okunmasıyla başladı. Etkinlikte günün anlam ve önemine ilişkin konuşmayı yapan Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, "Çocuklar; insanlığın ortak umudu, geleceği ve en önemli hazinesidir. Bu sebeple umudumuz en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı; coşkumuzu, sevincimizi, dünya çocuklarıyla paylaştığımız; dostluk, kardeşlik ve barış mesajlarını çocuklar aracılığıyla bir kez daha yineleyeceğimiz müstesna bir bayram. Türkiye olarak inanıyoruz ki, hangi ülkede olursa olsun tüm çocukların savaş, açlık ve kargaşa ortamından uzak bir şekilde yaşamaları, barış içinde bir dünyanın da kapılarını açacaktır." dedi.

23 nisan etkinlik 4 23 nisan etkinlik 3

23 nisan etkinlik 1 23 nisan etkinlik 2

"BALIKESİR TEKNE İMAL ATÖLYESİ KAZANIYOR KENAN KAPTAN'IN ÖĞRENCİLERİ ÜRETİME BAŞLIYOR" İSİMLİ PROJENİN AÇILIŞ TOPLANTISI YAPILDI

19 Nisan 2019 Cuma günü Pakmaya Kenan Kaptan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gemi yapımı atölyesinde yapılan törene İlçe Protokol Üyeleri, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Gaziler Derneği, İMEAK Deniz Ticaret Odası Aliağa Şubesi Temsilcileri ve Sektör Temsilcileri katıldı. Okul Müdürü Hüseyin Aday açılış konuşmasını yaptı. Okul öğretmenleri İsmail Yeşil ve Serdar Doğan projenin tanıtım sunumunu yaptı. Sektör temsilcileri adına Abidin Varol Sadan, İsmail Duman ve Ali Jale konuşma yaptı. Programda emeği geçen öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederiz.

kenan kaptan 1 kenan kaptan 3

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN ZEKİ VOLKAN ORAL'I ZİYARET ETTİ

19 Nisan 2019 Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, görevine yeni atanan Ayvalık Tarım ve Orman İlçe Müdürü Zeki Volkan Oral'ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi.

 zeki volkan oral 19 nisan 2 zeki volkan oral 19 nisan 1

 

 

23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Tüm dünyaya örnek niteliğinde olan bu anlamlı günün, 99. yıl dönümünde başta çocuklarımız olmak üzere tüm Ulusumuzun, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimizle kutluyor, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve silah arkadaşlarını saygı, sevgi ve rahmetle anıyoruz.

23 nisan

 

 

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK ÇYDD ETKİNLİĞİNE KATILDI

20 Nisan 2019 Cumartesi günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Ayvalık Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından hazırlanan "Köy Enstitülerinden bugüne eğitimde çözüm önerileri" isimli söyleşiye katıldı.

YEREL YARATICI KENT AĞLARININ ROLÜ ORTAK AKIL TOPLANTISI

Değerli Üyelerimiz,

Kasım 2017 tarihinden bu yana, İstanbul Teknik Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri Birimi tarafından desteklenen, yaratıcılık odaklı kent stratejilerini geliştirmeyi amaçlayarak yola çıkan ve Ayvalık, Bodrum ve Urla yerleşmelerinde yaşanan bağımlı ekonomik gelişme, değişen toplum ve işgücü yapıları, kentlerin sahip oldukları doğal ve geleneksel değerleri bir arada değerlendirerek, kentsel gelişimde ekonomik çeşitliğinin önemini vurgulamayı hedefleyen, 'Yaratıcı Endüstrilerin Gelişiminde Yerel Yaratıcı Kent Ağlarının Rolü' başlıklı proje kapsamında gerçekleştirilecek olan ortak akıl toplantısı, 25 Nisan 2019 Perşembe günü Odamız ev sahipliğinde yapılacaktır.

Katkı vermek isteyen sivil toplum kuruluşları ve üyelerimiz davetlidir.

YARATICI ENDÜSTRİLERİN GELİŞİMİNDE YEREL YARATICI KENT AĞLARININ ROLÜ'

'Ayvalık için Sürdürülebilir Ekonomi Tartışmaları: Politikalar, Araçlar ve Aktörler'

25 Nisan 2019

ATO Meclis Salonu

Saat:14:00-16:00

Ayvalık'ta ekonomik çeşitliliğin sağlanması gerekliliği vurgusu ile kentin mevcut potansiyellerinin etkin kullanılarak sürdürülebilir ekonomik ve ilişkili mekânsal gelişmenin sağlanacağı rasyonel bir kentsel gelişim modeli yaratılabilir mi? nasıl? sorularına cevap aranacak olan oturumda, sektör temsilcileri ve kentsel politika üreticilerinin katılımı ile Ayvalık için yerel dinamikler ve güncel sorunlar üzerinden, gelenekselden yenilikçi ve farklılaşan sektörel/alternatif üretimlere, değişen/dönüşen işgücü yapılarından, yenilikçi süreç ve kapasite (kurumsal-bireysel) yönetimlerine uzanacak tartışmaların, 'kapsayıcı ekonomik büyüme', 'ekonomik çeşitlilik' ve 'sürdürülebilirlik' odağında geliştirilmesi hedeflenmektedir.

'Ayvalık Yaratıcılık Temelli Kentsel Gelişim Stratejileri: Politikalar ve Roller'

25 Nisan 2019

ATO Meclis Salonu

Saat: 16:30-18:30

Tarım ve turizme dayalı Ayvalık ekonomisinden, alternatif, sürdürülebilir ve mevsimsel kırılganlığı olmayan bir yaratıcı ekonomik gelişim modeli üretebilir mi? Kültür tabanlı ekonomik gelişme sağlanabilir mi? sorularına cevap aranacak olan oturumda, yaratıcı sektörlere katkı sağlayan üretim yapıları, organizasyonlar, örgütler ve ilişkili sektör temsilcilerinin katılımı ile kentin doğal ve geleneksel değerleri bir arada değerlendirilerek, alternatif sektörlerin kentteki varlıklarının (işgücü, örgütlenme, katma değer üzerinden) nasıl geliştirilip, güçlendirilebileceği ve bu yöndeki temel politika, yönetim ve ekonomik destek araç ve aktörlerinin neler olabileceği konuları tartışılacaktır.

toplantı ayvalık

YÖNETİM KURULU BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK MONDİ MOBİLYA MAĞAZASI AÇILIŞINI YAPTI

20 Nisan 2019 Cumartesi günü saat 15.00'te Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ın da katıldığı Hakan Albayrak'ın açtığı Mondi Mobilya mağazasının açılışı gerçekleşti. Başkanımız Büyükçıvgın, açılışın Ayvalık ekonomisine ve Albayrak ailesine hayırlı uğurlu olmasını diledi.

mondi acılıs 3 mondi acılıs 4

mondi acılıs 2

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN AYVALIK KAYMAKAMI GÖKHAN GÖRGÜLÜARSLANI ZİYARET ETTİ

19 Nisan Cuma günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, Ayvalık Kaymakamı Sayın Gökhan Görgülüarslan'ı ziyaret etti. Ziyarette yaklaşmakta olan turizm sezonu öncesi alınması gereken tedbirler hususunda görüş alış verişinde bulunuldu. Başkanımız Büyükçıvgın Turizm Haftası dolayısıyla turizm sektörümüzdeki tüm paydaşlara ve Ayvalık'a bereketli bir sezon dileğinde bulundu.

19 nisan kaymakam

AYVALIK ŞEHİR KLUBÜ İŞLETMECİSİ KAMİL AY ODAMIZI ZİYARET ETTİ

17 Nisan 2019 Çarşamba günü Ayvalık Şehir Klubü İşletmecisi Kamil Ay, Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın'ı ziyaret etti. Ziyarette Ayvalık ticari hayatına yönelik görüş alışverişinde bulundular.

kamil ay

MECLİS ÜYELERİMİZDEN BELEDİYE BAŞKANIMIZA ZİYARET

Odamız Meclis Üyeleri 16 Nisan 2019 Salı günü ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray Başkanlığında, 31 Mart tarihinde yapılan Mahalli Seçimlerde Ayvalık Belediye Başkanlığı'na seçilen Sayın Mesut Ergin'e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Samimi bir havada geçen görüşmede ortak paydanın Ayvalık olduğu belirtilerek Belediyemiz ve Odamız arasında her zaman var olan işbirliğinin bu dönemde de devam edeceği vurgulandı.

belediye ziyaret 1 belediye ziyaret 2

belediye ziyaret 3

 

TURİZM HAFTASI KAPSAMINDA İL TURİZM MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN HAVRAN KENT MÜZESİNDE RESEPSİYON DÜZENLENDİ

16 Nisan 2019 Salı günü Yönetim Kurulu Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı ve İl Turizm Müdürlüğünce Turizm Haftası kapsamında düzenlenen resepsiyona katıldı.
Havran Kent Müzesi'nde verilen resepsiyona Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, İl Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Billurcu Otel sahibi Korkut Billucu, ATO Turizm Komitesi Başkanı Levent İhsan Billurcu, ATO Turizm Vizyon Komitesi Başkanı Nihat Uzun katıldı.

 

havran resepsiyon 1 havran resepsiyon 2

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TERMAL SAĞLIK VE TURİZM HAZIRLIK TOPLANTISINA KATILDI

16 Nisan 2019 Salı günü Edremit Venüs Termal Otel'de 4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi hazırlık toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Balıkesir Valisi Ersin Yazıcı, Balıkesir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Öztürk Turhan, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Uzun Grup Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Uzun ve Bölge Ticaret Odaları Başkanlarının katılımıyla gerçekleştirildi.
Edremit'te 24-25 Eylül tarihlerinde "4. Uluslararası Termal ve Sağlık Turizmi Zirvesi" yapılacağını hatırlatan Vali Yazıcı, "Bu zirve ile ortak söylem doğacak olması büyük bir avantaj. Zirve ile insanlara Kazdağları eteklerinde termal sularımızı ve tüm ilin termal kaynaklarını tanıtacağız. Balıkesir için termalde milat olacaksa bu zirve olabilir. Balıkesir termalinin ne kadar etkili ve tatilciler için ne kadar faydalı olduğunu anlatmaya devam edeceğiz. Balıkesir termal tesisleriyle kış mevsiminde de tatil imkânı sunacak. Birlikte tek ses çıkarabilirsek bugünden çok daha iyi noktada oluruz. Turizmin, dünyada hızla gelişen sektörlerin başında gelmekte olduğu ve çok boyutlu etki alanlarıyla şehirlerin gelişiminde de önemli rol oynadığını dikkatle takip ediyoruz. Bu yapısıyla ekonomiye olan katkısının yanı sıra toplumların birbirlerini tanımalarına da fırsat sağladığının bilincindeyiz." diye konuştu.

TERMAL TURİZM 4 TERMAL TURİZM 2

TERMAL TURİZM 1 TERMAL TURİZM 3

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN TURİZM HAFTASI KAPSAMINDA HAVRAN KÜLTÜR MERKEZİ'NDEKİ ÇALIŞTAYA KATILDI

16 Nisan 2019 Salı günü TÜRSAB (Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği) Bölge Başkanı Ahmet Çelik, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mustafa Çaltı, TÜRSAB Bölge Başkan Yardımcısı Öztürk Turhan ve Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın Havran Kültür Merkezi'nde Turizm Haftası kapsamında düzenlenen Körfez Turizm Platformu çaliştayına katıldı.

turizm haftası havran

ORHAN PEKER SANATA GALERİSİ'NDE 2019 PROF. DR. FUAT SEZGİN YILI NEDENİYLE SERGİ DÜZENLENDİ

2019 Prof. Dr. Fuat Sezgin yılı nedeniyle Ayvalık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün hazırladığı ve Prof. Dr. Fuat Sezgin 'in bilim tarihi alanındaki çalışmalarının yer aldığı afiş sergisi, Ayvalık Belediyesi Orhan Peker Sanat Galerisi'nde, 15 Nisan Pazartesi günü açıldı.
Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında Öğretmen Sercan Ünlü tarafından hazırlanan serginin açılışına Kaymakam Gökhan Görgülüarslan, Belediye Başkanı Mesut Ergin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır ve Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın katıldı.
Sergide, derin araştırmaları ile engin bir literatür kazandıran Prof. Dr. Fuat Sezgin'in fizik, tıp coğrafya, astronomi alanında Arap-İslam kültür çevresinde kullanılmış ve geliştirilmiş veya icat edilmiş olan aletlerine yönelik modelleme afişleri yer aldı.

SERGİ  1 SERGİ  2

 

Ayvalık'ta Turizm Haftası Cunda Mesleki ve Teknik Eğitim Okulu’nda düzenlenen etkinlikle kutlandı.

15 Nisan 2019 Pazartesi günü Cunda MTAL konferans salonunda gerçekleşen etkinlikte; Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan, Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Mücahit Akgün, Balıkesir Üniversitesi Ayvalık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Yakup Dinç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Güner Bahadır, Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, İlçe Turizm Müdürü Yasemin Gençer, Ayvalık Otelciler ve Pansiyoncular Derneği Başkanı İbrahim Çolak, Cunda MTAL Okul Müdürü Sadettin Sagit, daire amirleri, gaziler, turizm sektörü temsilcileri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar hazır bulundu.

Cunda MTAL öğretmen ve öğrencileri tarafından hazırlanan; 'Manilerle Kültürümüz', 'Şevket Hoca Otel'de', '10. Yıl dönümü', 'Efekt Otel' skeçleriyle, halk oyunları, geleneksel kına gecesi gösterimleri, Turizm Haftası ile ilgili öğrencilerin seslendirdikleri şiir ve konuşmalar da katılımcıların beğenisine sunuldu. Etkinlik; 'Geleceğin Turizmcileri Yöremiz Uzmanlarıyla Buluşuyor' paneliyle sona erdi.

protokol-4 protokol-1-2

cunda mtal ogrencilerinin gosterimleri-6 cunda mtal ogrencilerinin gosterimleri-1

Bölgesel İstişare Toplantısı Talep/Sorunlar

Değerli Üyelerimiz,

2 Mart 2019 Cumartesi günü Balıkesir'de düzenlenen Bölgesel İstişare Toplantısı'nda Ayvalık Ticaret Odası'nca ve Balıkesir Ticaret Oda/Borsaları'nca ilettiğimiz talep/sorunlara karşı alınan cevaplara ulaşmak için linki tıklayınız.

Bölgesel İstişare Toplantısı Talep/Sorunlar

 

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Bandırma, Edremit, Ayvalık ve Burhaniye Ticaret Odaları arasında Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Hizmetleri Protokolü İmzalandı.

12 Nisan 2019 Cuma günü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Ayvalık, Bandırma, Edremit ve Burhaniye Ticaret Odaları arasında Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi Hizmetleri ve MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri İşbirliği Protokolü imzalandı. Protokole, Çukurova Kalkınma Ajansı (ÇKA) ile Güney Marmara Kalkınma Ajansı da imza attı.

Balıkesir Sanayi Odası Başkanı Hasan Ali Eğinlioğlu, Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula ile Ayvalık Ticaret Odası Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Bandırma, Edremit ve Burhaniye Ticaret Odalarının Başkanları, bir dizi ziyaret, inceleme ve işbirliği protokolü imza törenine katılmak üzere Mersin'e geldi. İki gün boyunca Mersin'de incelemeler ve bilgi paylaşımında bulunan Balıkesir Heyeti, 12 Nisan 2019 Cuma günü MTSO'da Ticari Bilgi ve İstihbarat Merkezi (TBİM) Hizmetleri ve MTSO Personel Sınav ve Belgelendirme Hizmetleri İşbirliği Protokolünü imzaladı. MTSO Yönetim Kurulu Salonu'nda gerçekleşen imza törenine, MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO Meclis Başkanı Hamit İzol, Balıkesir heyeti, ÇKA Genel Sekreteri Lütfi Altunsu, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreter Vekili Abdullah Güç ile MTSO Yönetim Kurulu Üyeleri katıldı.

Protokol içeriğini okumak için tıklayınız.

Devamını oku: Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) ile Balıkesir Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası,...

DIŞ TİCARET İŞBİRLİĞİ PROTOKOLÜ HAZIRLANDI

11 Nisan 2019 Perşembe günü Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Çukurova Kalkınma Ajansı, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası, Ayvalık Ticaret Odası, Balıkesir Sanayi Odası, Balıkesir Ticaret Odası, Edremit Ticaret Odası ve Burhaniye Ticaret Odası Başkanlarının ortak çalışmalarıyla hazırlanan, Dış Ticaret Ortaklığı Protokolü çerçevesinde Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın Mersin Ticaret ve Sanayi Odası'nın düzenlediği yemeğe katıldı. Ortaklık Protokolünün ülkemize iyilikler ve güzellikler getirmesini dileriz.

isbirligi protokolu

Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi

Sayın Üyemiz,

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 04.04.2019 tarih ve 34221550-250-3674 sayılı yazısı ile, Ticaret Bakanlığı Gümrükler Genel Müdürlüğü'nün yazısına atıfla; Ticaret Bakanlığı tarafından düzenlenen "Deniz Limanlarında Gümrük İş ve İşlemleriyle İlgili Hizmetlerden Alınacak Azami Ücret Tarifesi" konulu 2019/8 sayılı ekte yer alan Genelgenin 8 Nisan 2019 tarihinde yürürlüğe gireceği bildirilmiştir.

Bilgilerinize Sunarız.

Saygılarımızla

GENELGE

TURKKEP YETKİLİLERİ ODAMIZDA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLEDİ

5 Nisan 2019 Cuma Günü TÜRKKEP Yetkilileri tarafından Odamızda e-fatura, e-defter, e-serbest meslek makbuzu ve güncel e-dönüşüm konularında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Sunumda, üyelerimiz Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile E-Fatura sisteminin işleyişi ve uygulamaları hakkında bilgilendirdi. KEP üzerinden iş hayatındaki birçok belgenin güvenli, kolay, hızlı, düşük maliyetle gönderilip alınabildiğine değinildi.

turkkep3 turkkep

YUNAN BAŞKONSOLOS’TAN VİZE MERKEZİ MÜJDESİ

İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, aralarında Ayvalık'ın da bulunduğu vize başvuru merkezlerinin bu yıl da faaliyetlerini sürdüreceğinin müjdesini verdi. Geçtiğimiz yıllarda, vize başvurusu yapmak isteyen vatandaşların İzmir'e gidip, işlemlerini yaptırabilmek için ortalama 2 gün zaman harcamalarının önüne geçen İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, Ayvalık Ticaret Odası'nın bünyesinde açılan vize merkezinin çalışmalarına devam edeceğini açıkladı.

Argyro Papoulia yaptığı açıklamada, "Bu sene de, İzmir Yunanistan Başkonsolosluğu adına 1 Nisan 2019'dan 30 Eylül 2019 tarihine kadar Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme'de vize başvuru merkezleri faaliyette olacaktır" dedi. İzmir Yunanistan Başkonsolosu Argyro Papoulia, "Daimi olarak veya yaz döneminde Yunan adaları ile bağlantılı olan bölgelerde yaşayan Türk vatandaşlarına daha iyi hizmet vermek için Kuşadası, Ayvalık ve Çeşme Ticaret Odaları Başkanları ile işbirliği yaparak ilk kez geçen yıl bu girişimi başlattık. Kendimizi iki ülkenin ticaret, ulaştırma, turizm ve kültür alanlarındaki ilişkilerini komşu halkların yararına yönelik sürekli olarak güçlendirme ortak hedefine adadık." diye konuştu.

izmir yunan konsoloslugu

 

ŞUBAT AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

2019 Şubat ayı Meclis Toplantısı 29 Mart 2019 Cuma günü gerçekleştirildi. ATO Meclis Başkanı Mehmet Sıray başkanlığında yapılan toplantıya Meclis Üyeleri, Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Nihat Uzun, Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı Tülay Lale ve Meslek Komitesi Başkanları katıldı.

Toplantıya Meclis Başkanı Mehmet Sıray'ın açılış konuşmasıyla başlandı.Toplantıda, bir önceki toplantıda alınan kararlar değerlendirildi. Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın, 25 Şubat 2019 tarihinde TOBB'da gerçekleştirilen İstihdam Seferberliği 2019 Toplantısı hakkında Meclis üyelerimizi bilgilendirdi. Şubat ayı faaliyet raporunun Meclis Üyelerimize dağıtılmasının ardından dilek ve temennilerle toplantı sona erdi.

Yönetim Kurulu 11. Faaliyet Raporuna ulaşmak için tıklayınız.

28 mart meclis 2 28 mart meclis 1

EBSO/ İspanya İş Seyahati Organizasyonu Hakkında

Değerli Üyemiz,

Ege Bölgesi Sanayi Odası İspanya'da zeytin, zeytinyağı ve makinaları konularında incelemelerde bulunmak üzere 13-17 Mayıs 2019 tarihleri arasında KOSGEB destekli bir iş seyahati organize etmektedir. Organizasyona yönelik duyuru ekte paylaşılmakta olup, söz konusu iş seyahatine üyelerinizin katılım düşünmesi halinde önümüzdeki Cuma gününe (5 Nisan) kadar talep edilen ekleri tarafımıza 266 312 15 17 telefon numarasına ya da Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir. mail adresimize iletmelerini rica ederiz. Ayrıntılı bilgiye ekte paylaşıyoruz.

Duyuru İspanya

 

EDREMİT TİCARET ODASI'NIN DÜZENLEDİĞİ "TÜRKİYE EKONOMİSİ 2019" TOPLANTISINA KATILDIK

Başkanımız Mustafa Büyükçıvgın 28 Mart 2019 Perşembe günü Edremit Ticaret Odası'nın düzenlediği, Dr. Kenan Mortam'ın da video konferans sistemiyle canlı olarak bağlandığı ve kıymetli görüşlerini paylaştığı "Türkiye Ekonomisi 2019" konulu toplantıya katıldı.

ETO TOPLANTI 2 ETO TOPLANTI 3 ETO TOPLANTI 1

2019 ŞUBAT AYI BÜLTENİMİZ YAYINDA

Odamızın Şubat ayı faaliyetlerini içeren bülteni okumak için tıklayınız.

YUNANİSTAN MİLLİ GÜNÜ İZMİR'DE KUTLANDI

Yunanistan Ulusal Günü İzmir Başkonsolosu Argyro Papoulia ve eşi Nikos Stefanou ev sahipliğinde 26 Mart 2019 Salı günü İzmir'deki bir otelde düzenlenen kokteyl ile kutlandı.
Resepsiyona İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Dr. Sırrı Aydoğan, İzmir Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Cemal Elmasoğlu ve Emre Kızılgüneşler, Meclis Başkanı Selami Özpoyraz, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, fahri konsoloslar ile iş dünyası ve yaşamlarını İzmir'de sürdüren Yunanlardan oluşan kalabalık bir davetli topluluğu katıldı. Gecede konuklara hitap eden Başkonsolos Papoulia, "Bir çoğunuzla birlikte iki ülke ve iki halk arasındaki ilişkileri daha da güçlendirmek için birçok girişim başlattık. Bütün girişimlerimizin başlangıç noktası barışı ve işbirliği yoluyla onları birbirine bağlayan komşu halkların daha da yüksek hedeflere ulaşabileceği inancıdır. İki yıl önce bu günde, burada o zamana kadar beni etkileyen en büyük şeylerden bahsetmiştim. O da gezegenin bu güzel köşesinde Yunanlılar ve Türkler arasında İzmir -Sakız, Ayvalık- Midilli, Kuşadası - Samos, Bodrum- Kos, Marmaris - Rodos, Kaş- Meis sakinleri arasında gelişen dostluktur" dedi.

yunanistan konsolosluk 2 yunanistan konsolosluk 3 yunanistan konsolosluk 1

BAŞKANIMIZ MUSTAFA BÜYÜKÇIVGIN 18 MART ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLAMALARINA KATILDI

Ayvalık Kaymakamlığı'nın düzenlediği Çanakkale 18 Mart Şehitleri Anma Günü, 18 Mart sabah saat 09.00'da halkın Atatürk Anıtı'na çiçek koymasının ardından başladı.Çanakkale Şehitleri Anma Günü nedeni ile Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgüaslan, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Ayvalık Cumhuriyet Başsavcısı Kürşat Albayrak, ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın,Türkiye Gaziler ve Şehit Aileleri Vakfı Ayvalık Şube Başkanı Mehmet Kıranoğlu, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Ayvalık Temsilcisi Mehmet Onuk ve bütün protokol üyelerinin katıldığı tören, Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan tarafından yapılan çelenk sunumunun ardından Ayvalık Garnizon Komutanı Fevzi Koyuncu'nun çelenk sunumu ile devam etti. Törende saygı duruşu ve İstiklal Marşının akabinde bayrak göndere çekildi.

CANAKKALE 2 CANAKKALE 4

CANAKKALE 3 CANAKKALE 1

Alt Kategoriler

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.