HİJYEN EĞİTİMİ

Sayın Üyemiz,
 
TOBB’den gelen 25366 sayılı yazıda, Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı yazısında;
"5 Temmuz 2013 tarihli ve 28698 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Hijyen Eğitimi Yönetmeliği gereğince her iş kolunun özelliğine göre verilmesi gereken hijyen eğitimlerinin, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü tarafından planlanacağı ve düzenleneceği belirtilmektedir.
Söz konusu Yönetmelik gereği kurulan Hijyen Eğitimi Komisyonu çalışmalarını tamamlamış ve hazırlanan Hijyen Eğitimi Modülleri Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü’nün http://hbogm.meb.gov.tr web adresinde yayımlanmaktadır.
Yönetmelik çerçevesinde hijyen eğitimi alması gereken iş yerlerinde çalışanların, bizzat çalışıyorlarsa iş yeri sahiplerinin ve işletenlerinin bulundukları yerin Halk Eğitim Merkezlerine ve Meslek Eğitim Merkezlerine müracaat etmeleri gerektiği belirtilmektedir." ifadesi yer almaktadır.
Bundan önceki yıllarda alınan hijyen eğitimleri sonucunda alınan sertifikalar geçersiz olacağı için bu hijyen eğitimlerini almanız işletmeniz açısından önem taşımaktadır.
Konuyla ilgili bilgi almak ve eğitim başvuru formunu edinmek için Odamızla irtibata geçmenizi diler saygılarımızı sunarız.
 

 

 

 
 

 

 

 
 
 

 

 

 

 

 

 

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.