Üyemiz "Northel Enerji A.Ş." Yılın İnovatif Girişimcisi!

Odamız üyesi Northel Enerji ve Sanayi Ticaret A.Ş.'nin Büyük Başarısı!

KOSGEB tarafından başarılı KOBİ'lerinve yenilikçi girişimlerin kamuoyuna tanıtılması ve desteklenmesi amacıyla
düzenlenen ''KOBİ ve Girişimcilik Ödülleri'' 30 Aralık'ta Ankara Rixos Otel'de sahiplerini buldu.

Northel Enerji'nin de aralarında bulunduğu Yılın Başarılı Girişimci Ödülleri kategorisinde 812 başvuru olmak üzere üç ana kategoride toplam 3.058 başvuru yapıldı. Bir önceki yıla göre daha yoğun ilgi gösterilen bu önemli organizasyonda Northel Enerji kendidalındaki son 5 finalist arasından "Yılın İnovatif Girişimci Ödülü"ne layık görüldü.

Odul Alinirken

Ödüllerin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından verildiği törende şirket adına ödülü Northel Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Cem Yalçın aldı. Bakan Işık konuşmasında ülkenin geleceği açısından bilim ve girişimin çok önemli olduğunu ve girişimcilerin arzu ettikleri desteğe kavuşması halinde Türkiye'nin 2023 hedeflerine çok daha rahat ulaşabileceğini vurguladı. Bugün ihracatın yüzde 62'sinin, istihdamın da yüzde 70'den fazlasının KOBİ'ler tarafından üstlenildiğini belirten Işık, bu açıdan verilen ödüllerin çok anlamlı olduğunu ifade etti.

"Özgün teknolojisi ile yenilenebilir enerji sektöründe Türkiye'nin öncü, lider ve global markası olmak" vizyonu ile yola çıkan Northel Enerji lisans gerektirmeyen yenilenebilir enerji pazarında 250 kW'a kadar olan yerli rüzgar türbini uygulamalarıyla önemli ve yenilikçi bir rol üstleniyor. Ayrıca Türkiye'de henüz uygulaması bulunmayan, klasik güneş panellerine göre çok daha verimli olan ve hem buhar hem de elektrik üretimini sağlayabilen Konsantre Güneş Enerjisi Kollektörleri ile de Türkiye ve uluslararası pazara giriş yapmaya hazırlanan firma, yenilikçi ürünleri ile lisanssız sınıftaki enerji ihtiyacının önemli bir kısmını karşılamayı hedefliyor.

Basarisini 3 yıllık Ar-Ge, 7 yıllık saha uygulama tecrübesi ile elde eden Northel Enerji Ayvalık'taki tesislerinde teknolojisi, yazılımı ve tasarımı dahil olmak üzere %100 yerli ve ISO 9001-2008 kalite standartina uygun üretim yapıyor. IEC – CE sertifikasyonunu uluslararasi belgelendirme yetkisine haiz TurkLoydu ile tamamlamak uzere olan Northel Enerji yonetmeliklerin belirttigi ve T.C kurumlarinca saglanabilen en ust seviyede
baglanti kriterlerini saglayabiliyor. Enerji Verimlilik Taahhütnamesi (EVT) belgeli yüksek performansa sahip rüzgar türbinleri ile müşterilerine yerli rüzgar türbini kullanmanın avantajlarını sunabiliyor. 6446 sayılı kanun ve 28783 sayılı yönetmelik çerçevesinde yerli türbin ile üretilen tüketim fazlası enerjiyi devlet 57% daha yüksek fiyattan geri alıyor.

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.