Yıllık İşletme Cetveli 2014

Sayın Üyemiz,

Balıkesir Valiliği Bilim, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nün 09.04.2014 tarih, 417 sayılı, Yıllık İşletme Cetveli hakkında uyarı konulu yazısı aşağıdadır.Bilgi edinilmesini rica ederiz

"6498 sayılı Sanayi Sicil Kanunu hükümleri uyarına; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız sanayi siciline kayıtlı bulunan sanayi işletmelerinin, bir senelik faaliyetlerini YILLIK İŞLETME CETVELLERİ'nde göstermeleri ve bu cetvellerin yılın ilk dört ayı içerisinde(Nisan ayı sonuna kadar) Bakanlığımız sanayi sicil sistemine işlenmesini temin etmeleri yasal bir zorunluluk olup, bu yükümlülüğü yerine getirmeyen işletmelere İdari Para Cezası uygulanmaktadır.

Sanayi Sicilimize kayıtlı bulunan işletmeler Yıllık İşletme Cetveli girişlerini elektronik ortamda www.sanayi.gov.tr adresi üzerinden;

- E-hizmetler bölümü
-Sanayi Sicil Bilgi sistemi
yolunu izleyerek veya

 

- https://sanayisicil.sanayi.gov.tr/App_Pages/KullaniciIslemleri/Login.aspx web adresi üzerinden direk ulaşacakları Bakanlığımız Sanayi Sicil Bilgi Sistemi sayfasında kullanıcı adı ve şifre oluşturularak verebilmektedirler.

 

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.