ATO YÖNETİM KURULU OLARAK GÜVEN ASA'YI ZİYARET ETTİK

1 Ekim 2018 Pazartesi günü ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Osman Özdoğan, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Babayiğit, Yönetim Kurulu Akreditasyon Sorumlusu Ali Pehlivan, Yönetim Kurulu Coğrafi İşaret Sorumlusu Ahmet Duran Ürgüplü ve Yönetim Kurulu Üyesi ve ATO Lab. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Uçar Güven Asa zeytinyağı üretim tesislerini ziyaret ederek Fabrika sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı Turgut Gencal'dan fabrika kapasitesi ve özellikleriyle ilgili bilgi aldılar.

Amondeni marka 3 adet günlük 120 tonluk, 1 adet günlük 400 tonluk makina ile günlük 720 ton zeytin işleme kapasiteleri olduğunu bildiren Turgut Gencal, 120 ton zeytin işleme kapasiteli  bir makina ile sadece soğuk sıkım yaptıklarını ve 26 derecede sıkımı gerçekleştirdiklerini diğer makinelerde de maximum 36 derecede sıkım yaparak sızma zeytinyağı üretimi konusunda hassas davrandıklarını ifade ettiler.

Fabrikanın 1500 ton kapasiteli saklama alanı olduğunu bildiren Sayın Turgut Gencal, yerin 6 m altında 17-20 derece arasında azot basılı krom tanklarda ürünlerini depoladıklarını bu sayede 2 yıl saklama koşullarının oluştuğunu ifade etti.

Bölgenin ve Türkiye'nin en büyük naturel zeytinyağı fabrikası olduklarını söyleyen Turgut Gencal Türkiye ve dünya çapında birçok ödül aldıklarını her düzeyde gerek devlet, gerek kurumlar ve özel sektör temsilcileri tarafından sık sık ziyaret edildiklerini dile getirdiler.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın; '' Maddi, manevi, zaman, emek verilerek yapılan Güven Asa tesislerini çok beğendiklerini çok hijyen ve temiz bulduklarını gerek bölge ekonomisine gerek ülke ekonomisine ve gerekse istihdama sağladıkları katkı sebebiyle Sayın Turgut Gencal'a ATO Yönetim Kurulu adına teşekkürlerini iletmiş ve böylesine nadide bir tesis ambalajlı zeytinyağı ihracatında da öncü olmalıdır.'' demiştir.

Daha sonra Sayın Turgut Gencal'a ATO Yönetim Kurulu tarafından günün anısına bir hediye takdim edildi ve kendisi de memnuniyetini ifade ederek 14. Uluslararası Ayvalık Zeytin Hasat Günleri Etkinliklerine katılacaklarını söyledi. Son olarak ATO Yönetim Kurulu iyiniyet ve temennileriyle Güven Asa tesislerinden ayrıldılar.

guven asa 4

guven asa 1

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.