AYVALIK ZEYTİN HASAT GÜNLERİ İKİNCİ GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

27 Ekim Cumartesi günü, Ayvalık Zeytin Hasat Günleri İkinci Günü Etkinliklerine Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı da katıldı. Mutluköy Nostalji Tesislerindeki açılış konuşmalarından sonra Balıkesir Mehteran Takımı gösterisi şenliklere renk kattı. Konuşmaların ardından etkinliklere Bosna Hersek'ten katılan gençler ATO Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'a beraberinde getirdikleri hediyeleri takdim ettiler.

Protokol Üyelerinin sembolik zeytin hasadi yaptığı etkinlikte, hasadın ardından taş baskı yöntemiyle sıkılan zeytinler, zeytinyağına dönüştürüldü.

Aynı gün Cunda'da Prof. Dr. Güngör Uras Sokağı açılışı yapıldı. Açılışa Belediye Başkanı Rahmi Gençer, Güngör Urasın eşi Nuran Uras, Gazeteci Nebil Özgentürk ve Vahap Munyar katıldı. Türkiyenin önemli ekonomistlerinden Prof. Dr. Güngör Uras'ın adı Ayvalık'ta da yaşayacak.

Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan ve protokol üyeleri Cumhuriyet Meydanı ve Talatpaşa Caddesindeki zeytinyağı çadırlarını gezerek kendilerine plaket takdim ettiler.

Zeytin Hasat Günleri ikinci gününde son olarak Balıkesir Valisi Sayın Ersin Yazıcı ve Ayvalık Kaymakamı Gökhan Görgülüarslan'ın da katıldığı zeytinyağı duyusal tadımı gerçekleştirdi.

 mutlukoy 7 mutlukoy 9

mutlukoy 4  mutlukoy 8 mutlukoy 10

mutlukoy 3 mutlukoy 14 mutlukoy 15

cunda 2 cunda 1 plaket 1

plaket 4 plaket 6 tadm

 

 

 

 

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.