AYVALIK DOĞAL YAŞAMI KORUYOR

Ayvalık Ticaret Odası olarak Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA)'na verdiğimiz ''Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor'' başlıklı ve toplam bütçesi 960.520 tl ve talep edilen destek miktarı 720.390 tl olan projemiz uzmanların denetiminden geçerek başarılı bulunmuş ve destek almaya hak kazanmıştır.

Proje kapsamı; Şeytan Sofrası mahali sulak alanı içerisinde ahşap yürüyüş yolları ve kuş gözlem teraslarının yapılması, Hakkıbey Yarımadası ve Alibey Adası tabiat parkı sınırları içerisinde giriş kontrol üniteleri, binaları ve giriş takı yapılması olarak belirlenmiştir.

Projenin amacı; Ayvalık'ın doğal güzelliklerini gelen konuklarımıza daha ulaşılır hale getirmek, tabiat parkı alanlarını ve dolayısıyla Ayvalık doğal yaşamını korumak ve alternatif turizm etkinliği oluşturarak turizm sezonunu 12 aya yaymaktır.

Projenin Ayvalık'a, bölgemize ve ülkemize faydalı olmasını dileriz.

ATO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Büyükçıvgın'ın Projemiz hakkındaki tanıtım videosu için aşağıdaki linki tıklayınız.

Ayvalık Doğal Yaşamı Koruyor

dogal yasam-2

 

 

Adres: Fevzipaşa Mah. Eski PTT Sokak No:10 Ayvalık - Balıkesir   /   Tel: 0 266 312 56 60 - 0 266 312 15 17   /   Faks: 0 266 312 22 83   /   Eposta: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.